Антикварні книги - емігрантська література

1 [Іліодор (Сергій Труханов)]. Страшний чернець Распутін або Тайні царського двору. - Ню Йорк: Тиражом Спілки, 1918.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Формат книги: 22 х 14 х 1,5 см; 124 с. Оригінальна обкладинка. Художній футляр: шкіра червоного кольору, мармуровий папір, орнаментально-шрифтове тиснення на корінці.

У Нью-Йорку 1918 року українська діаспора надрукувала вибухонебезпечну книгу під промовистою назвою «Страшний чернець Распутін чи Таємниці царського двору». Основою для її публікації стали спогади колись найближчої до Григорія Распутіна людини, а ще до початку Лютневої революції його найлютішого ворога - ченця Іліодора (у світі - Сергій Труханов). Саме він, емігрувавши за океан, намагався розкрити всю правду про одну з найлиховісніших постатей імперської епохи.

Григорій Юхимович Распутін (Нових Р. Ю., Распутін Григорій Юхимович, 1869 – 1916) - лідер Миколи II і цариці, політичний авантюрист, який у ролі «святого старця», що володіє незвичайними здібностями, починаючи з 1907 року, надавав дедалі більшого впливу на самодержця та його сім'ю. В останні роки правління царя Миколи II став чи не найвпливовішою людиною того часу.

[Іліодор (Сергій Труханов)]. Страшний монах Распутін або Тайни царського двора.- Ню Йорк: Накладом Спілки, 1918.

[Іліодор (Сергій Труханов)]. Страшний монах Распутін або Тайни царського двора.- Ню Йорк: Накладом Спілки, 1918.

2
3
4 Ілін Ст. (Н. Ленин). Держава та революція. Наука марксизму про державу і завдання пролетаріату у революції. / З рос. переклав Павло Ладан. - Нью-Йорк: з друкарні «Робітника», 1919.

Формат видання: 20,5 см х 14,5 см х 2 см; 176 с. Оправа книги оригінальна: коленкор, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Книга була створена в період підготовки революції 1917 року, коли питання про державу набуло особливої важливості. Характеризуючи мету роботи, Ленін писав, що «... за нечуваної поширеності спотворень марксизму наше завдання полягає насамперед у відновленні справжнього вчення Маркса про державу».

У роботі розкривається справді демократична природа пролетарської держави. Пролетарська держава розглядається Леніним як необхідна умова побудови соціалізму. Ленін повністю поділяє критику, дану Марксом буржуазному парламентаризму, поглиблює та розширює її на основі аналізу нових фактів, що належать до парламентської практики імперіалістичної держави. Основні ідеї, розвинені Леніним у цьому та інших. творах, написаних у період існування Радянської влади, лягли в основу практичної діяльності Комуністичної партії зі створення та зміцнення соціалістичної держави та будівництва комуністичного суспільства.

5
6
7
8
9
10
11
12 Прокоп Мирослав. Україна та українська політика Москви [Текст] / М. Прокоп. - Мюнхен: Сучасна Україна, 1956. Ч. 1: Період підготовки до другої світової війни. – 1956. – (Мала політична б-ка; ч. 4).

Формат видання: 16,5 см х 12 см х 1 см; 176 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Мирослав Прокоп (1913, Перемишль, Королівство Галичини та Лодомерії, Австро-Угорщина – 2003, Нью-Йорк) – провідний український учасник визвольно-революційної боротьби, політичний та громадський діяч, науковець та публіцист.

М.Прокоп був також активним членом Наукового товариства ім. Шевченко став автором фундаментальної праці «Україна та українська політика Москви», яка тричі видавалася у країнах поселення у 1956-му, 1981 та 1985 роках.

Зміст книги: Більшовицька національна політика і Україна; Підготовка великого розгрому в Україні; Перша стадія розгрому. П.П. Постішев в Україні (1933-1937); Друга стадія розгрому (1937-1939). М.С. Хрущов в Україні; Психологічна війна Москви за Україну та подальший терор; Москва та Західна Україна у період між двома світовими війнами; Москва і Карпатська Україна тощо.

эмигрантская литература, м. прокоп. україна і українська політика Москви

прокоп, україна і українська політика москви, купить антикварные книги

13
14
15
16
17
18
19
20
G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт