Антикварні книги - історія

1 Головін Микола Миколайович, генерал, та Бубнов Олександр Дмитрович, контр-адмірал. Тихоокеанська проблема у XX столітті. - Прага: Вид. "Полум'я", 1924 р.

Формат видання: 18 см х 12,5 см х 2,5 см; 292 стор. 5 схем у фарбах. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Микола Миколайович Головін (1875 - 1944) - російський воєначальник, генерал-лейтенант, професор Миколаївської академії Генерального штабу, військовий вчений, історик та дослідник військової справи.


Зміст книги: Напрямок японського розселення; Економічний розвиток сучасної Японії; Політика Японії у Китаї; Політика Японії у Кореї; Майбутня боротьба на Тихому океані; Морські збройні сили Америки та Японії на Тихому океані; Стратегічні умови війни на Тихому океані; Значення Росії та її далекосхідних володінь у Тихоокеанській проблемі; Вашингтонська конференція.

Головин Николай Николаевич, генерал, и Бубнов Александр Дмитриевич, контр-адмирал. Тихоокеанская проблема в XX веке.-  Прага: Изд. «Пламя», 1924 г.  

купить старинные книги по истории

2 Чистякова Софія Опанасівна (1817-1890). Історія Петра Великого: З карт., Портр., Автогр. та ін. та ін. на окр. табл. та в тексті: Упоряд. по Голікову, Устрялову та Соловйову С. Чистякової / З 12 рис. Г. Пілатті; Мал. палітурки акад. Н.С. Самокиша. - [2-ге вид.] - Санкт-Петербург Москва: М.О. Вольф, ценз. 1903.

Формат видання: 24 см х 18 см х 3,5 см; [8], 512, IV с., 1 л. фронт. (портр.), 14 л. мул. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Книга присвячена періоду правління Петра Першого. Дитинство та юність російського імператора, роки навчання в Європі, придушення стрілецького бунту. Азовські походи, Північна війна, перетворення старої Росії на сильну державу - про все це в книзі розповідається жваво та цікаво. Справжня книга має на меті дати звіт того, що шляхом історичних розвідок відомо про Петра - але звіт, написаний не в сухій формі літопису, а у вигляді цікавого історико-біографічного нарису, чітко заснованого на фактах. Численні малюнки, поміщені в тексті, що складаються зі знімків із старовинних гравюр, медалей, портретів, а також копій з відомих картин, мають на меті доповнити текст і зробити його наочним.

3 Буркхардт Якоб: Культура Італії за доби Відродження / Яків Буркгардт; Пров. С. Діаманта з 8-го вид., перероб. Людвігом Гейгером. Т. 1-2. - Санкт-Петербург: типо-літ. Герольд, 1904-1906.

Формат видання: 22,5 см х 14 см х 2,5 см; Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра червоного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, муаровий форзац, каптал, лясе. Футляр.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Класична монографія швейцарського історика культури Я. Буркхардта (1818-1897) - чи не найвідоміше дослідження італійського Ренесансу. Книга містить безліч фактологічного матеріалу. Автор розглядає епоху Відродження через призму культурних подій та явищ, докладно описуючи політичний устрій Італії, зовнішню політику, стан міст, суспільний побут та звичаї, релігійні та філософські погляди, що формували нову людську особистість. Феномени, вперше розглянуті в книзі Буркхардта, - кристалізація в епоху Відродження сучасних форм державності, виникнення особистості в її сучасному розумінні, зародження "історичного" мислення та багато іншого - понині є предметом дискусій культурологів.

4 Матушевський І. Диявол у поезії: Історія та психологія постатей, що уособлюють зло у витонченій словесності всіх народів та віків. / Пер. з другого доповненого та переробленого видання В.М.Лаврова. - М., Типо-літографія Т-ва І. Н. Кушнерєв і К °, 1901. - 282, [2] с. 18,3 х 13 х 1,8 см.

Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра червоного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. На с. [2] Екслібрис: "Ex Libris Ілля Школяр 1934-1999".

Книга має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. 

Один із найважливіших образів, які грали помітну роль як в історії культури в цілому, так і в літературі зокрема, - образ сатани як персоніфікації будь-якого зла. Цей образ антипода творця і добра як такого є центральним для літератури, оскільки допомагає створити конфлікт, породжує рух у творі, без якого не може існувати жодна розповідь.

Автор книги - польський історик літератури Ігнацій Матушевський (1858-1919), у своїй праці прагне показати, «у які конкретні форми уява поетів і народів відливало це поняття у різні епохи та на різних пунктах земної кулі». Для аналізу дослідник обрав лише авторські твори, виключивши народну творчість. Він спробував визначити закономірності, яким підкорялася еволюція типів диявола історія світової літератури. Автор вивчає естетику демонізму, виявляє причинні зв'язки між окремими явищами, показує, як впливали зміни, пов'язані з інтелектуальним розвитком народів. Дослідження ґрунтується на надзвичайно широкому та багатому матеріалі, що охоплює всю історію світової літератури.

Матушевский И. Дьявол в поэзии

Матушевский И. Дьявол в поэзии: История и психология фигур, олицетворяющих зло в изящной словесности всех народов и веков. / Пер. со второго дополненнаго и переработаннаго издания В.М.Лаврова. - М., Типо-литография Т-ва И.Н.Кушнерев и К°, 1901

5 Пролог російсько-японської війни: Матеріали з архіву графа С.Ю. Вітте: [З дод. портр. гр. С.Ю. Вітте] / З предисл. та за ред. Б.Б. Глинського (1860-1917). - Петроград: тип. АТ "Брокгауз та Ефрон", 1916.

Формат видання: 26 см х 18 см х 2,2 см; VIII, 352 с., 1 л. портр. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Видання представляє колекційний інтерес.

Вітте Сергій Юлійович (1849-1915) – російський державний діяч. Діяльність Вітте призвела до різкого прискорення темпів промислового зростання Російської імперії, внаслідок чого його прозвали «дідусем російської індустріалізації».
Противник початку війни з Японією і головний переговорник під час укладання Портсмутського світу. Російсько-японська війна (1904 -1905) - війна між Російською та Японською імперіями за контроль над Маньчжурією та Кореєю. Стала після перерви в кілька десятків років першою великою війною із застосуванням новітньої зброї: далекобійної артилерії, броненосців, міноносців. У травні 1905 відбулася нарада військової ради, де великий князь Микола Миколайович доповів, що, на його думку, для остаточної перемоги необхідно: мільярд рублів витрат, близько 200 тисяч втрат і рік воєнних дій. Першим уповноваженим царем був призначений С. Ю. Вітте і вже наступного дня був прийнятий імператором і отримав відповідні інструкції: ні в якому разі не погоджуватися на жодні форми виплати контрибуції, які Росія ніколи в історії не платила, і не віддавати «ні п'яди» російської землі». При цьому сам Вітте був налаштований песимістично (особливо у світлі вимог японської сторони про відчуження Сахаліну, Приморського краю, передачі всіх інтернованих кораблів): він був упевнений, що «контрибуція» і територіальні втрати «неминучі». Багато хто в Японії був незадоволений мирним договором: Японія отримувала менше територій, ніж очікувалося — наприклад, лише частина Сахаліну, а не весь, а головне, не отримувала фінансових контрибуцій. Під час переговорів японська делегація висунула вимогу про контрибуцію в 1,2 мільярда єн, але тверда і непохитна позиція Імператора Миколи II не дозволила Вітте поступитися цими двома важливими пунктами. Його підтримав президент США Теодор Рузвельт, повідомивши японцям, що якщо вони наполягатимуть, то американська сторона, яка до того симпатизувала японцям, змінить свою позицію.

6 Історія Нової-Січі або останнього Коша Запорізького/ Витягнута з власного Запорізького Архіву А. Скальковським. - [Видання перше]. - Одеса: У міської друкарні, 1841.

Формат видання: 22,5 см х 14,5 см х 2,1 см; VIII, 437, [2], ІV с. 1 л. фронт. (Грав. тит. Л.). Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, коленкор, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Аполлон Олександрович Скальковський (польськ. Apollo Skalkowski; 1808, Житомир - 1898, Одеса) - відомий український науковець, дослідник історії України, письменник та видавець; батько журналіста, театрального та балетного критика Костянтина Скальковського.

А. А. Скальковський став першим істориком, який систематично вивчив історію Південної України, за що отримав від сучасників прізвисько «Геродот Новоросійського краю». Численні історичні роботи А. А. Скальковського досі зберігають значення джерел з історії Південної України та Запорізької Січі, оскільки в них використано багато цінних документів, які не збереглися до наших днів.

Ця книга є одним із перших досліджень з історії запорізького козацтва. Основою для написання книги стали численні документи, знайдені автором в архівах південної губерній Російської імперії та дозволили зробити масу нових відкриттів з історії Запорізької Січі. Запорізькі документи, знайдені автором, представляли адміністративне, дипломатичне, церковне, судове, військове, торгове листування запорожців, що дозволило поглянути по-новому на сторінки історії.

Зміст книги: Походження та влаштування Запорізького військового ордену. Історія Нової-Січі, тобто IV-го та останнього коша, Запорізького військового ордену. 1734-1775. Програми. скальковський, історія нової січі, 1841 скальковський історія нової січі 1841

скальковский, история новой сечи, 1841

скальковский история новой сечи 1841

7 Драгоманов М. Малорусські народні перекази та оповідання / Видання Південно-Західного відділу Імператорського Російського Географічного товариства (Із ІІІ т. Записок). - Київ: Типографія М. П. Фріца, 1876.

Формат видання: 23,5 см х 15,7 см х 2,3 см; XXV, 436 с. Оправа книги: шкіра чорного кольору, тканина, блінтове орнаментально-шрифтове тиснення на корінці книги, форзац, каптал, лясе. На першому форзаці екслібрис "Ex Libris О. Овчаренко".

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Михайло Петрович Драгоманов (1841, Гадяч, Полтавська губернія, Російська імперія - 1895, Софія, Княжество Болгарія, Османська імперія) - видатний український учений і критик, публіцист, історик, фольклорист, громадський діяч. Брат Ольги Косач та дядько Лесі Українки, який вплинув на її формування як письменника.

У своїй зведеній праці «Малоруські народні перекази та оповідання» М. Драгоманов наводить понад 200 народних переказів та казок України, відсортованих за розділами: Знахарство, молитви, змови; Вірування та розповіді про чортів; Розповіді про мерців та ін. Усі разом вони є відображенням народних уявлень українців середини ХІХ століття.

драгоманов, малорусские народные предания, 1876

8 Кареєв Микола Іванович. Загальний курс історії ХІХ століття. Санкт-Петербург: тип М.М Стасюлевича 1910.

Формат видання: 23,5 см х 15 см х 3 см; X, 660 [1] с. Оправа книги оригінальна: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. 

Автор книги – Микола Іванович Карєєв (1850-1931) – історик, філософ, соціолог, педагог, громадський діяч, професор Варшавського та Петербурзького університетів, член-кореспондент Краківської Академії Наук та почесний член Академії наук СРСР.

Узагальнюючий курс лекцій з історії Європи 19 і початку 20 століть, скомпільований з 4-7 томів грандіозної роботи Карєєва «Історія Західної Європи в Новий час» та розширений матеріалами про інші європейські країни. Метою роботи було дати загальне уявлення про перебіг подій та розвиток суспільного життя у 19 столітті; не однієї політичної складової історії, а й економічні та розумові чинники, узагальнити та вивести універсальні судження про природу розвитку сучасної історії.

9 Масонство в його минулому та теперішньому. / За редакцією С.П. Мельгунова та Н.П. Сидорова. [У 2-х томах.]. - Москва: видавництво «Задруга» та К.Ф. Некрасова, 1914–1915.

Формат видання: Т.1. 1914. 255 с. з ілюстраціями в тексті та 24 ілюстраціями на окремих аркушах. Т.2. 1915. 267 с. з ілюстраціями в тексті та 25 ілюстрацій на окремих аркушах. У двох видавничих палітурках. 29,9x23 см. Малюнок на кришках нанесений глибоким тисненням. Кольорові вкладки – портрети відомих діячів масонського руху, атрибутика та символіка масонства.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

«Масонство в його минулому і теперішньому» — серія збірок статей та матеріалів, присвячених історії масонства, його стану на початку XX століття, масонським ритуалам та їх атрибутам, філософському та ідеологічному змісту масонства.

Перші два томи було опубліковано у 1914—1915 роках. у Москві у видавництві «Задруга» (за участю видавця К. Ф. Некрасова) під редакцією видатного історика Сергія Мельгунова та Н. П. Сидорова Третій том планувався до друку у 1918 р. і не був випущений.

У збірниках повно та доступно викладено історію виникнення та розвитку західноєвропейського та російського масонства, дано літературні портрети найвидатніших представників масонства, особливу увагу приділено вивченню масонської обрядовості.

Серед авторів статей, зокрема, секретар Великої ложі франкмасонів «Астрея» у Москві Тира Соколовська, історики Митрофан Довнар-Запольський, Володимир Тукалевський, Олександр Семека, Євген Шумигорський, літературознавці Іван Розанов та Микола Піксанов та ін. Видання має численні ілюстрації — всілякі атрибути масонського ритуалу, символічні картини, портрети значних діячів масонства та ін. Матеріали серії служили джерелом для вчених та письменників. Зокрема, у своїй «Булгаківській енциклопедії» Б. В. Соколов передбачає знайомство Михайла Булгакова з статтями Т. О. Соколовської, які увійшли до складу збірки, «Масонські системи» та «Обрядовість вільних мулярів».

масонство в его прошлом и настоящем

купить антикварные книги, гравюры, киев

10 Вітте Сергій Юлійович: Спогади.-Москва: Соцекгіз, 1960 – 3 т. – підзаголовок т.1.: у 3-х т.; Вступна стаття, з III-LXX та загальна ред. комент. та покажчика д-ра іст. наук проф. А. Л. Сидорова. 

Формат видання: 20,5 см х 13,5 см х 3 см; LXXVIII, 556 с.; 640 с.; 724 с. Оправа книги оригінальна: коленкор, орнаментально-шрифтове тиснення золотом, каптал, форзац. 

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Книжка представляє колекційний інтерес.

Вітте Сергій Юлійович (1849-1915) - видатний політичний діяч, граф, дійсний таємний радник, статс-секретар, член Державної ради, обіймав посади міністра шляхів сполучення, міністра фінансів, голови Ради, автора ряду новаторських реформ, Вітте також активно сприяв спорудженню Транс магістралі. Це видання є мемуарами Вітте.
Витте. Воспоминания. Антикварные книги, Киев, купить

G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт