Антикварні книги - енциклопедії

1 Гельмольт Ганс (заг. ред.). Історія людства: Світ. історія: Повн. пров. із знач. дод. для Росії избр. русявий. вчених. Т. 1-9 / Упоряд. проф.: Георг Адлер, Карл Арендт, Томас Ахеліс ... та ін; За заг. ред. Ганс Гельмгольт. - Санкт-Петербург: Вид. «Освіта», [1902]-[1910].

Напівшкіряні видавничі палітурки із золотим тисненням. Прекрасне художнє оздоблення книг. З 260 окремими додатками, з них 60 хромолітографій, 55 карт у фарбах, 145 чорних картин, безліч кольорових та ч/б ілюстрацій на окремих аркушах, що розкладаються факсиміле, кольорових карт, малюнків, схем, планів тощо. Розмір: 26 х 18 см.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Том 1. Загальне запровадження. - Доісторичний період. – Америка. - Тихий океан.
Том 2. Східна Азія та Океанія. - Індійський океан.
Том 3. Західна Азія та Африка.
Том 4. Середземне море та країни по узбережжям.
Том 5. Південно-Східна та Східна Європа.
Том 6. Середня та Північна Європа.
Том 7. Західна Європа. Перша частина.
Том 8. Західна Європа. Друга частина. - Атлантичний океан.
Том 9 (додатковий). Доповнення. - Загальний покажчик.

Фундаментальна праця відомих істориків присвячена історії всього людства на Землі. Це і палеонтологічні дослідження, історія розвитку різних народів усіх частин світу, наукові досягнення, географія, найяскравіші особистості людства, культура та побут та багато іншого. Видання багато ілюстровано.

Унікальний ілюстрований твір, виданий на рубежі століть під загальною редакцією німецького історика Ганса Гельмольта (1865–1929). Дев'ять томів видання містять опис всесвітньої історії з давнини до другої половини XIX століття.

Енциклопедична праця відрізняється цілісністю загальної концепції, чудовим підбором кольорових, чорно-білих ілюстрацій, карт. У написанні статей видання взяли участь провідні німецькі вчені-історики, що сприяло різноплановому підходу до світової історії. Простежується географічний, етнографічний підходи, використовуються результати палеонтологічних досліджень. У кожному томі розглядається історія різних континентів, вперше велике історичне значення надається океанам.

«Історія людства» під редакцією Ганса Гельмольта — зразок класичної праці світової історії, актуальність якої не втрачена й досі.

гельмольт г., история человечества

2 Комерційна енциклопедія М. Ротшильда, в повній ситуації за потребами російських підприємців і з додаванням шести нових російських відділів: Настільна довідкова книга по всіх галузях комерційних знань. У 4 томах (15 частинах). / За ред. С.С. Григор'єва; Т.1. - Т.4. - Санкт-Петербург: Видання У. Еге. Форселлеса, 1899.

Формат видання: 26,5 см х 18 см х 2,5 см; 526 с. Оправа книги оригінальна: шкіра, коленкор, орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Ця книга є настільною довідковою книгою з усіх галузей комерційних знань. Автор книги – Меїр Ротшильд (1744–1812) – засновник легендарної династії банкірів.

Зміст: Загальна історія промисловості та торгівлі. Історія промисловості та торгівлі у Росії. Нарис комерційного землезнавства. Нарис комерційного землезнавства у Росії та інших.

3 Ровальд П., Фаульвассер І., Шварце Т., Шурц Р., Ебе Р. Промисловість та техніка. Т.№ 1-11 об 11 кн. СПб. 1903.

Видання випущено 1903 року Товариством "Просвітництво".

Друкарські палітурки, шкіряні корінці із золотим тисненням. Збереженість комплекту дуже хороша.

Містить близько 7000 малюнків у тексті та 100 хромолітографій, карт, планів у фарбах та гравюр.

Енциклопедію склали професори: П.Ровальд, І.Фаульвассер, Т.Шварце, Г.Шурц та Г.Ебе.

Друге видання зі стереотипу. Повний переклад з 9-го німецького видання, за редакцією та з додатком віддала за російською архітектурою, проф. Інституту Цивільних інженерів В.В.Евальда.

Том 1. Історія та сучасна техніка будівельного мистецтва.
Том 2. Сили природи та їх застосування (фізична технологія).
Том 3. Електрика.
Том 4. Сільське господарство та обробка найважливіших його продуктів.
Том 5. Гірська справа та металургія.
Том 6. Технологія металів.
Том 7. Обробка каміння та земель та технологія хімічних виробництв.
Том 8. Обробка волокнистих речовин (дерево, папір, прядильна та ткацька справа, шкіра, волосся, каучук).
Том 9. Шляхи сполучення.
Том 10. Світові зносини та їх засоби.
Том 11. Повітроплавання. Його минуле та сьогодення.

4 Енциклопедичний словник Брокгауза та Ефрона / За ред. І. Є. Андріївського, К. К. Арсеньєва, Ф. Ф. Петрушевського; Вид. Ф. А. Брокгауз [Лейпциг], І. А. Ефрон [Санкт-Петербург]. - СПб.: Семенівська Типо-Літографія І. А. Єфрона, 1890-1907. - Т. 1-41А [1-82], дод. 1-2А [1-4].

Енциклопедія містить 121 240 статей, 7800 ілюстрацій та 235 карт. Збережено видавничу обкладинку: коленкор, шкіра, орнаментально-шрифтове тиснення золотом.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання.

Енциклопедичний словник Брокгауза та Єфрона (ЕСБЕ) є найбільшою дореволюційною російською універсальною енциклопедією. Пропоноване видання мало стійку репутацію одна з найкращих у світі універсальних енциклопедій. Енциклопедичний словник Брокгауза та Єфрона не тільки не поступався німецькому «Брокгаузу», французькому «Ларуссу» чи англійській (тоді) «Британнику», але в чомусь і перевершував їх, відрізняючись широтою тематичного охоплення та глибиною викладу новітніх (на початок XX). століття) наукових відомостей.

Випущено акціонерним видавничим товариством Ф.А. Брокгауз - І.А. Єфрон (Петербург) у 1890-1907 роках. Видання виходило у двох варіантах — 41 основний том і 2 додаткові (менша частина тиражу) та 82 основні та 4 додаткові напівтоми. Спочатку енциклопедія містила переважно переклади російською мовою статей енциклопедії Брокгауза з невеликою адаптацією російського читача. Перші 8 томів (до літери «В») вийшли за загальною редакцією професора І.Є. Андріївського. Новий період в історії енциклопедії розпочався із запрошення до складу редакції багатьох видатних вчених та філософів того часу: Д.І. Менделєєва, В.С. Соловйова, С.А. Венгерова, О.М. Бекетова, А.І. Воєйкова та багатьох інших. З цього моменту енциклопедія починає поповнюватися оригінальними статтями, і основна увага приділяється питанням, що належать до історії, культури та географії Росії. Витіснення перекладних статей оригінальними, поява нових авторів позначилося самому характері видання: з тривіальної енциклопедії воно перетворилося на зібрання нових досягнень і відкриттів в усіх галузях науки і техніки. Ще одна особливість видання – вільна манера викладу.

5 Військова енциклопедія. Т. № 1-8, 14. СПб. 1911.

Найбільш інформативна, ілюстрована, об'єктивна Військова енциклопедія (за обсягом текстів та ілюстрацій), випущена російською мовою до сьогодні. Енциклопедія видана І. Д. Ситіна (Санкт-Петербург) в 1911-1915 гг. у 18 томах. Статті, написані видатними військовими теоретиками та вченими того часу (ген.-лейт. К. І. Величко, полковник В. Ф. Новицький, військовий інжен., полковник А. В. фон Шварц, полковник В. А. Апушкін і капітан 2-го рангу Г. К. фон Шульц та багато інших), не застаріли до сьогодні. Збережено абсолютно всі тексти та ілюстрації оригінального видання.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт