Антикварні книги - географія

1 Діксон Вільям Гепворт. Швейцарці: З карт. Швейцарії та дод. 6 розділів з тв. того ж авт.: "Вільна Росія" пров. з англ. Н.С. Кутейнікова. - Санкт-Петербург: К.М. Плотніков, 1872.

Формат видання: 19,5 см х 14 см х 1,8 см; 408 с.: Мапа. Оправа книги оригінальна: шкіра чорного кольору, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення на корінці книги. Футляр. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Вільям Гепворт Діксон (1821-1879) – англійський мандрівник і письменник, у творчості якого переважали історичні та соціальні теми. Його цікавила історія англійської республіки, історія англійських в'язниць та політичних ув'язнених, релігійне інакомислення (вивчав сектантів у низці країн), біографії яскравих особистостей, таких як філософ Ф.Бекон або адмірал Р.Блейк. Спочатку готувався до комерційної діяльності. Його статті на соціальні теми друкувалися у «Дейлі Ньюс». У 1864 р. В.Діксон здійснив подорож через європейську Туреччину та Малу Азію до Палестини та Єгипту. У 1866 р. письменник подорожував Сполученими Штатами Америки і уважно вивчив американські секти. Свої спостереження він описав у книзі "Нова Америка". В.Діксон подорожував Росією, вивчаючи існуючі в ній секти, і передав свої враження у творі «Вільна Росія». У ньому він приділив увагу і старообрядництва, наголошуючи на його величезному економічному значенні у розвитку країни. Автор досліджував як релігійну бік руху, а й його політичний та економічний побут. Історичні роботи Діксона – результат глибоких архівних вишукувань.

Зміст книги: Швейцарці. Заселення Альпів; Кантон Цюріх; Зіткнення церков; Демократія у школі; Женева; Військо та ін.

Диксон, Швейцарцы, 1872, купить антикварные книги

купить чтаринные книги, продать старинные книги

купить старинные книги, киев, книги по географии

2 Нова Земля. Експедиція 1921-1927 рр. Р. Самойловича. М., 1929.

Книга є збіркою статей, щоденників і матеріалів, присвячених експедиції 1921-1927 російських учених на архіпелаг у Північному Льодовитому океані - Нова Земля. Експедиція проходила під керівництвом відомого радянського полярного дослідника, професора, доктора географічних наук Рудольфа Лазаревича Самойловича.

3 Чернігів і Північне Лівобережжя. Огляди, розвідки, матеріали. Під редакцією академіка Михайла Грушевського. – [Харків]: Державне видавництво України, 1928 р.

Формат видання: 25 см х 18 см х 2 см; XII, 531 с., іл. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання.

Михайло Сергійович Грушевський (1866-1934) – видатний історик та громадський діяч, один із лідерів українського національного руху, голова Української Центральної Ради, професор Львівського університету (1894—1914), член Чеської АН, академік ВУАН та АН СРСР, член НТШ. Засновник української наукової історіографії.

Зміст книги: Акад. Павло Тутковський. Передісторична природа Чернігівщини (Геологічне минуле території Чернігівщини за четвертинний період) Акад. Михайло Грушевський. Техніка і вмілість палеолітичної доби у знахідках Мізинського селища. Петро Смолічов. «Скарб» палеолітичної доби (Кремінне начиння, сховане в кістці мамута з Мізинської палеолітичної стації). Валерія Козловська. Неолітичні та трипільські знахідки на Чернігівщині. Аркадій Верзилів. Найдавніший побут Чернігівської околиці ін.

чернігів, грушевський, купить книги по географии, антикварніе книги по истории, украиника

4 Алексєєв П.С. Америкою. Поїздка до Канади та Сполучених Штатів.- Москва: Друкарня Ф.І. Нейбюргер, 1888.

Формат видання: 18 см х 14,5 см х 2 см; VI, 336 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання.

Ілюстровані захоплені нариси про подорож Північною Америкою доктора Петра Семеновича Алексєєва.

Зміст: З Ліверпуля до Квебеку; З Квебеку до Нью-Йорку; Бостон; Філадельфія; Вашингтон; Ніагара; Карнавал у Монреалі; Британська Колумбія; Плавання Великими Озерами; Подальший шлях Схід; Зворотний шлях до Європи та ін.

Алексеев П.С. По Америке. Поездка в Канаду и Соединенные Штаты.- Москва: Типография Ф.И. Нейбюргер, 1888.

купить антикварные книги по истории

5 ЯВОРНИЦЬКИЙ Д. І. ДНІПРОВІ ПОРОГИ: АЛЬБОМ ФОТОГРАФІЙ З ГЕОГРАФІЧНО-ІСТОРИЧНИМ НАРИСОМ. Харків: Державне вид-во України, 1928. - 80 с., [22] арк. іл.; 35×27×1,2 см.

В оригінальній видавничій обкладинці: орнаментально-шрифтове тиснення золотом та чорною фарбою. Суперобкладинка. Художнє оформлення Маренкова О.В.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Бібліографічна рідкість. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Видання підготовлене за результатами багаторічних краєзнавчих досліджень Д. І. Яворницького та експедиції, якою він керував на замовлення Державного видавництва України. Метою було зберегти, хоча б на папері, пороги Дніпра – визначну пам'ятку природи, тісно пов'язану з багатьма історичними подіями, явищами та особами. Альбом містить географічно-історичний нарис Яворницького та понад вісімдесят чорно-білих фотографій з видами Дніпра, порогів, островів тощо. Оскільки нині ці території покриті товщами води штучного «моря», то лише на фотографіях можна побачити унікальні куточки природи. Книга і в наш час залишається важливим джерелом щодо географії Дніпра, порогів, історичних подій на цих територіях.

Яворницький (Еварницький) Дмитро Іванович (1855-1940) – відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, дійсний член НТШ (1914) та ВУАН (1929).

Маренков Олексій Васильович (1886-1942) – український графік. У 1905-1912 роках навчався у Київському художньому училищі в Івана Селезньова, Григорія Дядченка, Федора Кричевського. Працював у галузі книжкової графіки. Було репресовано, його прізвище висічено на пам'ятнику «Художники – жертви репресій». Твори майстра зберігаються у Харківському художньому музеї.

Яворницький Д.І. Дніпрові пороги

6 ВИДИ КИЄВА. [АЛЬБОМ].

Київ: Світодрук С. В. Кульженко, [1900-ті]. - 20 л. - 16,5 х 24 х 1 см. У видавничій коленкоровій папці з орнаментально-шрифтовим тисненням. Видання має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес.

Подане видання є цінним джерелом знань з історії Києва.

Альбом "Види Києва" ілюструє життя міста та представляє визначні архітектурні пам'ятки столиці, частина з яких до наших днів не збереглася.

Альбом побачив світ на початку ХХ ст. у друкарні С. В. Кульженка (найкращої в Російській імперії на той час), яка розташовувалась на Ново-Єлизаветинській вулиці (сучасна Пушкінська). Ілюстровані видання були особливою гордістю С. Кульженка. Загалом він видав близько 1000 книг та альбомів.

ВИДЫ КІЕВА. [АЛЬБОМ].

ВИДЫ КІЕВА. [АЛЬБОМ].

7 Збірка матеріалів для історичної топографії Києва та його околиць, виданий Комісією для розбору давніх актів.- Київ : Тип. Я. Є. Федотова, 1874.

Формат видання: 26 см; 417 с. розд. паг., 1 план. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, мармуровий папір, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Представлена книга – перше видання множини письмових першоджерел, пов'язаних з історією та топографією Києва, підготовленої Київською Археографічною комісією у 1874 році. У поданому виданні систематизовано та згруповано у хронологічному порядку історичні відомості про топографію Києва та його околиць.

Зібрані матеріали представлені у трьох розділах, починаючи з літописних відомостей (862-1300 рр.) та закінчуючи грамотами та монастирськими документами столітньої давності. Наприкінці книги наведено покажчик топографічних назв.

купить антикварные книги, киев, сборник материалов для исторической топографии киева

купить старинные книги, киев

редкие книги, старинные книги, купить

8 Тімонов В.Є. Світовий водний шлях через Панамський перешийок. - СПб.: Друкарня Міністерства Шляхів Повідомлення, 1913.

Формат видання: 27 х 19 х 1,5 см; 4, 213 с., 40 табл. ілл. Оправи книги: коленкор, папір.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстроване видання (72 малюнки на 40 окремих таблицях). Прижиттєве видання автора.

У своїй книзі «Світовий водний шлях через Панамський перешийок» Всеволод Тимонов (1862—1936) дає докладний опис будівництва Панамського каналу: «Земляні роботи становлять понад половину всіх робіт. Американці внесли в цю справу властиву їхньому національному характеру рису спорту. Швидкість, виразність процесів значною мірою підвищують продуктивність. Землесоси працюють цілодобово, зупиняючись тільки для виправлень. Розпушування грунту проводиться зазвичай у вигляді вибухів. Для видалення ґрунту прокладено мережу залізниць. Виїмка в районі гори Кулебра є найбільшою, яка коли-небудь виконувалася у світі. Її розміри такі величезні, що у висоту до неї помістився б Кельнський собор. З шумом, ревом і свистом працюють парові лопати та рухаються поїзди. Клуби пари та хмари диму вириваються і проносяться у повітрі. Згадуються описи Дантова пекла. Під час мого відвідування Панамського каналу роботи з будівництва всіх трьох груп шлюзів йшли з великою інтенсивністю. Найбільш імпозантний вигляд мала група гатунських шлюзів. Матеріали виготовлення великих мас бетону привозяться здалеку. Цемент доставляється із Нью-Йорка. Камінь видобувається у кар'єрах поблизу Портобело. Пісок береться берегами Тихого та Атлантичного океанів. Вага матеріалів, що входять до складу цієї споруди, вимагає для свого перевезення 320 000 вагонів ... »

Цей грандіозний проект здійснювали понад 75 тисяч робітників. 20 тисяч із них загинули під завалами та від тропічних хвороб. Будівництво Панамського каналу закінчилося до середини 1914 року. З цього моменту Північну і Південну Америку розділили води Атлантичного і Тихого океанів, що змішалися в каналі. На його будівництво витрачено приблизно 400 млн. доларів. Канал замінив довгий і небезпечний морський шлях в обхід мису Горн. Перший пароплав через Панамський канал пройшов 15 серпня 1914 року.

Тимонов В.Е. Мировой водный путь через Панамский перешеек. - СПб.: Типография Министерства Путей Сообщения, 1913.

Тимонов В.Е. Мировой водный путь через Панамский перешеек. - СПб.: Типография Министерства Путей Сообщения, 1913.

Тимонов В.Е. Мировой водный путь через Панамский перешеек. - СПб.: Типография Министерства Путей Сообщения, 1913.

9 Гріфцов Б. Рим. / З 36 малюнками. - М.: Освіт. екскурсії, 1914.

Формат книги: 18 см х 13 см х 1,5 см. 256 с. : 14 вкл. арк., 27 табл. - (Культурні центри Європи; т. 3). Оправа книги оригінальна: коленкор, тиснення шрифту, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Книжка є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання.

Автор розповідає про численні пам'ятки Риму.

Зміст: Паломництво до Риму, Форум, Палатин, Античне місто, Антична скульптура, Вілла Адріана, Катакомби та Аппієва дорога, Римське середньовіччя, Мікельанджело та Рафаель, Собор св. Петра, Новий Рим, Бібліографічний покажчик.

Грифцов Б. Рим. /  С 36 рисунками.- М.: Образоват. экскурсии, 1914.

Грифцов Б. Рим. /  С 36 рисунками.- М.: Образоват. экскурсии, 1914.

10 ПОКАЗАТЕЛЬ СВЯТИНИ І СВЯЩЕНИХ ПАМ'ЯТКІВ КИЄВА, ЯК В САМОМУ МІСТО, ТАК І В ЙОГО ОКОЛИЦЯХ, ДЛЯ ПРИХИЛЬНИКІВ, ЯКІ ВІДВІДАЮТЬ СВЯТИ МІЯ. - Київ: У Типографії Київопечерської Лаври, 1871. - Видання п'яте. - VIII, 236 с. - 22,5 × 15 × 1,9 см.

У коленкоровій палітурі з блінтовим тисненням. Незначні потертості палітури та пожовтіння паперу. Золотий обріз блоку.

Книга має наукову, історично-культурну цінність і становить колекційний інтерес.

Книга «Покажчик святині та священних пам'яток Києва» є цінним історичним джерелом та містить описи православних святинь Києва: Київо-Печерська Лавра, Микільський монастир, Аскольдова могила, Хрещатик, Київо-Софійський собор, парафіяльна церква в околицях , Андріївська та Десятинна церкви. З околиць Києва згадано про Видубицький монастир, Китаївську та Голосіївську пустині, Пирогівські пещери, Братську Борщагівку, колишній Кирилівський монастир, Вишгород та Межигір'я.

УКАЗАТЕЛЬ СВЯТЫНИ И СВЯЩЕННЫХЪ ДОСТОПАМЯТНОСТЕЙ КІЕВА, КАКЪ ВЪ САМОМУ ГОРОДѢ, ТАКЪ И ВЪ ЕГО ОКРЕСТНОСТЯХЪ, ДЛЯ ПОКЛОННИКОВЪ, ПОСѢЩАЮЩИХЪ СВЯТЫЯ МѢСТА КІЕВСКІЯ. - Кіевъ: Въ Типографіи Кіевопечерской Лавры, 1871.

УКАЗАТЕЛЬ СВЯТЫНИ И СВЯЩЕННЫХЪ ДОСТОПАМЯТНОСТЕЙ КІЕВА 1871


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт