Антикварні книги - наука

1
2
3 Пирогов Н.І. Твори Н.І. Пирогова: Вид. на згадку століття від дня народження Миколи Івановича Пирогова 1810 – 13 листопада. Т. 1-2. - Київ: Видання Пироговського Товариства, Тип. П.П. Сойкіна, 1910.

Формат видання: 25,5 см х 16,5 см х 2,5 см; [3] л., [1] л.: портр., 962 смуги, [2] л.; [4] л., [1] л.: портр., 682 смуги, [3] л.: іл. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Автор книги - Микола Іванович Пирогов (1810-1881) - хірург і анатом, дослідник і педагог, засновник атласу топографічної анатомії, основоположник військово-польової хірургії, засновник анестезії. Член-кореспондент Санкт-Петербурзької академії наук. Основне значення всієї діяльності Пирогова полягає в тому, що своєю самовідданою і часто безкорисливою працею він перетворив хірургію на науку, озброївши лікарів науково обґрунтованою методикою оперативного втручання.

4 Вейнінгер Отто. Стать та характер. - Санкт-Петербург: Співробітник, 1914.

Формат видання: 22,5 см х 14,5 см х 4 см; VII с., [1] Л., 360 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

«Стать і характер» Вейнінгера (1880-1903) - книга рівною мірою філософська та психологічна. Робота присвячена критиці культури, автор розвиває у ній метафізику статі, різко протиставляючи моральну та духовну цінність чоловіка інстинкту та духовної підпорядкованості жінки. Свого часу книга викликала гучний відгук крайнім суб'єктивізмом авторських поглядів.

5 Кайгородов Д. З царства пернатих. Популярні нариси зі світу російських птахів. 3-тє вид. СПб.: Видання А.С. Суворіна, 1899. – XVI, 374 с., 24 л. мул.: мул. 24×16 х 3 см.

В індивідуальній оправі епохи: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. Книжка представляє колекційний інтерес. Чудово ілюстроване видання (хромолітографії).

Кайгородов Дмитро Никифорович (1846-1924) - біолог, фенолог, натураліст-популяризатор, автор численних статей з природознавства, навчальних посібників та популярних книг про природу. Перше видання книги «З царства пернатих» вийшло 1892 р., останнє, шосте за рахунком, — 1923-го.

«Дятел — найлісовіша з усіх птахів. Що для риби вода, для ластівки повітря, в якому вона кружляє цілий день, то для дятла — ліс».

«Годувати шпака в неволі можна найрізноманітнішою їжею: мурашиними яйцями (свіжими та сухими; останні мають бути попередньо обварені окропом, потім віджаті та остужені), хлібом, кашею, яловичиною, зеленню, сиром, — взагалі, майже всім тим, що ми й самі їмо. Не слід тільки занадто його годувати (шпак птах дуже ненажерлива)».

Кайгородов Д. Из царства пернатых 

Кайгородов Д. Из царства пернатых. Популярные очерки из мира русских птиц. 3-е изд. СПб.: Издание А.С. Суворина, 1899

антикварные иллюстрированные издания

6 Решетилло Діонісій Федорович. Радій та його застосування для лікування хвороб шкіри, злоякісних новоутворень та деяких хвороб внутрішніх органів: Посібник для практ. лікарів/Д-р Д.Ф. Решетилло, прив.-доц. Моск. ун-ту; За ред. та з дод. прив.-доц. В.М. Гейнаца.- Санкт-Петербург: Журн. "Практ. медицина" (В.С. Еттінгер), 1910.

Формат видання: 25,5 см х 16 см х 1,5 см; – [6], 189 с., 1 л. мул. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра червоного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання.

Решетилло Діонісій Федорович (1845–1908) - доктор медицини, автор перших вітчизняних посібників з лепрі та рентгенологи.

7 Лахтін Л.К. Курс Теорії ймовірностей. - Москва-Петроград, 1924.

Формат видання: 25 см х 17 см х 2,2 см; Х, 276 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Автор книги - Леонід Кузьмич Лахтін (1863-1927) - російський математик, фахівець у галузі вирішення рівнянь алгебри вищих ступенів, а також в галузі математичної статистики. Дослідження Лахтіна в галузі математики присвячені двом основним темам: вирішенню алгебраїчних рівнянь вищих ступенів у спеціальних функціях, що залежать від інтегралів диференціальних рівнянь (диференціальних резольвент відповідних алгебраїчних рівнянь), — і математичної. Книжка була опублікована незадовго до смерті автора.

Теорія ймовірностей - розділ математики, що вивчає закономірності випадкових явищ: випадкові події, випадкові величини, їх властивості та операції з ними.

8 Метод у науках: Тома, Пікар, Таннері, Панлеве, Буас, Жоб, Жіар, Ле-Дантек, Дельбе, Рібо, Дюркгейм, Леві-Брюль, Моно»/переклад з французького П. С. Юшкевича, І.К. Брусиловського, СПб: Освіта, 1911.

Формат видання: 21,5 см х 15 см х 2 см; 302 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Ісаак Казимирович (Киселевич) Брусилівський (20 вересня 1865, Вознесенськ Херсонської губернії - 6 листопада 1933, Ленінград) - російський публіцист, перекладач з французької та німецької мов.

У виданні наголошується, що «філософія наук, і особливо методологія набула такого значення, що програми найрізноманітніших наших навчальних закладів мали відвести їй особливе місце, яке ставало з кожною новою реформою дедалі більше». У різних науках розгортаються методологічні суперечки між представниками різних напрямів. Це стосується і представників природничих наук, і представників соціогуманітарного знання.

9 Мальтус Томас Роберт. Досвід про закон народонаселення, або Виклад минулого і реального впливу цього закону на благоденство людського роду, з додатком кількох досліджень про надію на усунення або пом'якшення заподіяного їм зла / переклав П. А. Бібіков .- Санкт-Петербург: Тип. І. І. Глазунова, 1868.

Формат видання: 21 см х 14 см х 2,5 см; 468 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. На титульній сторінці штамп: «Бібліотека Академіка М.В. Птахи».

Томас Роберт Мальтус (1766 - 1834) - англійський священик і вчений, демограф і економіст, автор теорії, за якою неконтрольований зростання населення має призвести до голоду Землі. Т. Мальтус ставить своїм завданням досліджувати вплив на людське суспільство великого закону, який «полягає в постійному прагненні, що проявляється у всіх живих істотах, розмножуватися швидше, ніж це допускається кількістю їжі, що знаходиться в їх розпорядженні». У тваринному та рослинному світах нестача місця та їжі знищує все те, що переходить межі, вказані для кожної породи. Людству теж притаманне постійне прагнення розмноження, що перевищує засоби існування, і ці засоби існування є перешкодою до надмірного розмноження.

Михайло Васильович Птуха (укр. Птуха Михайло Васильович; 7 листопада 1884, Остер, Чернігівська губернія - 3 жовтня 1961, Київ) - радянський та український економіст, статистик і демограф, організатор науки, засновник Інституту демографії АН УРСР, дійсний член АН УРСР , член-кореспондент AH CCCP з 29 вересня 1943 року по Відділенню економіки та права (економіка, статистика), заслужений діяч науки (1944), дійсний член Міжнародного статистичного інституту (англ. International Statistical Institute) (з 1929). Брат Ст В. Птухи.

мальтус, опыт о законе народонаселения

10 Каплун С. Охорона праці та її органи. Випуск І. - Москва, 1919.

Формат видання: 25,5 см х 16,5 см х 1,5 см; 98 с., 64 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Каплун Сергій Ілліч (1897-1943) - радянський гігієніст. У 1918-27 на керівній роботі в народних комісаріатах праці РРФСР та СРСР, де розробляв перші в СРСР правила та нормативи з санітарної охорони праці. У 1925 (спільно з В. А. Левицьким) організував Державний інститут охорони праці, директором якого був у 1927-32. Каплун - перший у СРСР організатор наукової та практичної діяльності в галузі санітарної охорони праці. Під його керівництвом були створені правила та постанови, що регулюють надання компенсаціїз а шкідливістю, розроблено розділи "Кодексу законів про працю", що стосуються охорони праці, створено спеціалізовані органи санітарної, технічної та правової інспекції праці. Перший промислово-санітарний інспектор Наркомздоров'я СРСР. Створив велику школу гігієністів. Засновник (1923) та редактор журналу "Гігієна праці". 1943 добровільно пішов на фронт, де загинув. Посмертно нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни 2-го ступеня.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт