|
|
Антикварні книги - наука
|
1 |
|
|
2 |
|
|
3 |
Пирогов Н.І. Твори Н.І. Пирогова: Вид. на згадку століття від дня народження Миколи Івановича Пирогова 1810 – 13 листопада. Т. 1-2. - Київ: Видання Пироговського Товариства, Тип. П.П. Сойкіна, 1910.
Формат видання: 25,5 см х 16,5 см х 2,5 см; [3] л., [1] л.: портр., 962 смуги, [2] л.; [4] л., [1] л.: портр., 682 смуги, [3] л.: іл. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.
Автор книги - Микола Іванович Пирогов (1810-1881) - хірург і анатом, дослідник і педагог, засновник атласу топографічної анатомії, основоположник військово-польової хірургії, засновник анестезії. Член-кореспондент Санкт-Петербурзької академії наук. Основне значення всієї діяльності Пирогова полягає в тому, що своєю самовідданою і часто безкорисливою працею він перетворив хірургію на науку, озброївши лікарів науково обґрунтованою методикою оперативного втручання. |
|
4 |
Вейнінгер Отто. Стать та характер. - Санкт-Петербург: Співробітник, 1914.
Формат видання: 22,5 см х 14,5 см х 4 см; VII с., [1] Л., 360 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.
«Стать і характер» Вейнінгера (1880-1903) - книга рівною мірою філософська та психологічна. Робота присвячена критиці культури, автор розвиває у ній метафізику статі, різко протиставляючи моральну та духовну цінність чоловіка інстинкту та духовної підпорядкованості жінки. Свого часу книга викликала гучний відгук крайнім суб'єктивізмом авторських поглядів. |
|
5 |
Кайгородов Д. З царства пернатих. Популярні нариси зі світу російських птахів. 3-тє вид. СПб.: Видання А.С. Суворіна, 1899. – XVI, 374 с., 24 л. мул.: мул. 24×16 х 3 см.
В індивідуальній оправі епохи: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги.
Видання має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. Книжка представляє колекційний інтерес. Чудово ілюстроване видання (хромолітографії).
Кайгородов Дмитро Никифорович (1846-1924) - біолог, фенолог, натураліст-популяризатор, автор численних статей з природознавства, навчальних посібників та популярних книг про природу. Перше видання книги «З царства пернатих» вийшло 1892 р., останнє, шосте за рахунком, — 1923-го.
«Дятел — найлісовіша з усіх птахів. Що для риби вода, для ластівки повітря, в якому вона кружляє цілий день, то для дятла — ліс».
«Годувати шпака в неволі можна найрізноманітнішою їжею: мурашиними яйцями (свіжими та сухими; останні мають бути попередньо обварені окропом, потім віджаті та остужені), хлібом, кашею, яловичиною, зеленню, сиром, — взагалі, майже всім тим, що ми й самі їмо. Не слід тільки занадто його годувати (шпак птах дуже ненажерлива)». |
|
6 |
Решетилло Діонісій Федорович. Радій та його застосування для лікування хвороб шкіри, злоякісних новоутворень та деяких хвороб внутрішніх органів: Посібник для практ. лікарів/Д-р Д.Ф. Решетилло, прив.-доц. Моск. ун-ту; За ред. та з дод. прив.-доц. В.М. Гейнаца.- Санкт-Петербург: Журн. "Практ. медицина" (В.С. Еттінгер), 1910.
Формат видання: 25,5 см х 16 см х 1,5 см; – [6], 189 с., 1 л. мул. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра червоного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання.
Решетилло Діонісій Федорович (1845–1908) - доктор медицини, автор перших вітчизняних посібників з лепрі та рентгенологи. |
|
7 |
Лахтін Л.К. Курс Теорії ймовірностей. - Москва-Петроград, 1924.
Формат видання: 25 см х 17 см х 2,2 см; Х, 276 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.
Автор книги - Леонід Кузьмич Лахтін (1863-1927) - російський математик, фахівець у галузі вирішення рівнянь алгебри вищих ступенів, а також в галузі математичної статистики. Дослідження Лахтіна в галузі математики присвячені двом основним темам: вирішенню алгебраїчних рівнянь вищих ступенів у спеціальних функціях, що залежать від інтегралів диференціальних рівнянь (диференціальних резольвент відповідних алгебраїчних рівнянь), — і математичної. Книжка була опублікована незадовго до смерті автора.
Теорія ймовірностей - розділ математики, що вивчає закономірності випадкових явищ: випадкові події, випадкові величини, їх властивості та операції з ними. |
|
8 |
Метод у науках: Тома, Пікар, Таннері, Панлеве, Буас, Жоб, Жіар, Ле-Дантек, Дельбе, Рібо, Дюркгейм, Леві-Брюль, Моно»/переклад з французького П. С. Юшкевича, І.К. Брусиловського, СПб: Освіта, 1911.
Формат видання: 21,5 см х 15 см х 2 см; 302 с. Оправа книжки оригінальна.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.
Ісаак Казимирович (Киселевич) Брусилівський (20 вересня 1865, Вознесенськ Херсонської губернії - 6 листопада 1933, Ленінград) - російський публіцист, перекладач з французької та німецької мов.
У виданні наголошується, що «філософія наук, і особливо методологія набула такого значення, що програми найрізноманітніших наших навчальних закладів мали відвести їй особливе місце, яке ставало з кожною новою реформою дедалі більше». У різних науках розгортаються методологічні суперечки між представниками різних напрямів. Це стосується і представників природничих наук, і представників соціогуманітарного знання. |
|
9 |
Мальтус Томас Роберт. Досвід про закон народонаселення, або Виклад минулого і реального впливу цього закону на благоденство людського роду, з додатком кількох досліджень про надію на усунення або пом'якшення заподіяного їм зла / переклав П. А. Бібіков .- Санкт-Петербург: Тип. І. І. Глазунова, 1868.
Формат видання: 21 см х 14 см х 2,5 см; 468 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. На титульній сторінці штамп: «Бібліотека Академіка М.В. Птахи».
Томас Роберт Мальтус (1766 - 1834) - англійський священик і вчений, демограф і економіст, автор теорії, за якою неконтрольований зростання населення має призвести до голоду Землі. Т. Мальтус ставить своїм завданням досліджувати вплив на людське суспільство великого закону, який «полягає в постійному прагненні, що проявляється у всіх живих істотах, розмножуватися швидше, ніж це допускається кількістю їжі, що знаходиться в їх розпорядженні». У тваринному та рослинному світах нестача місця та їжі знищує все те, що переходить межі, вказані для кожної породи. Людству теж притаманне постійне прагнення розмноження, що перевищує засоби існування, і ці засоби існування є перешкодою до надмірного розмноження.
Михайло Васильович Птуха (укр. Птуха Михайло Васильович; 7 листопада 1884, Остер, Чернігівська губернія - 3 жовтня 1961, Київ) - радянський та український економіст, статистик і демограф, організатор науки, засновник Інституту демографії АН УРСР, дійсний член АН УРСР , член-кореспондент AH CCCP з 29 вересня 1943 року по Відділенню економіки та права (економіка, статистика), заслужений діяч науки (1944), дійсний член Міжнародного статистичного інституту (англ. International Statistical Institute) (з 1929). Брат Ст В. Птухи. |
|
10 |
Каплун С. Охорона праці та її органи. Випуск І. - Москва, 1919.
Формат видання: 25,5 см х 16,5 см х 1,5 см; 98 с., 64 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.
Каплун Сергій Ілліч (1897-1943) - радянський гігієніст. У 1918-27 на керівній роботі в народних комісаріатах праці РРФСР та СРСР, де розробляв перші в СРСР правила та нормативи з санітарної охорони праці. У 1925 (спільно з В. А. Левицьким) організував Державний інститут охорони праці, директором якого був у 1927-32. Каплун - перший у СРСР організатор наукової та практичної діяльності в галузі санітарної охорони праці. Під його керівництвом були створені правила та постанови, що регулюють надання компенсаціїз а шкідливістю, розроблено розділи "Кодексу законів про працю", що стосуються охорони праці, створено спеціалізовані органи санітарної, технічної та правової інспекції праці. Перший промислово-санітарний інспектор Наркомздоров'я СРСР. Створив велику школу гігієністів. Засновник (1923) та редактор журналу "Гігієна праці". 1943 добровільно пішов на фронт, де загинув. Посмертно нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни 2-го ступеня. |
|
|
|
|
|