Антикварні книги - географія

11 Боплан Гільйом Левассер де. Опис України / Твір Боплана; переклад з французької [передисл. та пров. Ф. Устрялова]. - Санкт-Петербург: у тип. Карла Крайя, 1832.

Формат видання: 22,5 см х14, 5 см; XХ, 179, [1] с., 6 л. мул. Оправа книги: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Наявність цього видання у бібліотеках, музеях та приватних зборах визначає особливий статус цих колекцій.

У першій половині XVII століття на службі у Польського короля Сигізмунда III (1587-1632) та його приймача Владислава IV (1632-1648) перебував французький військовий інженер і географ Гільйом Левассер де Боплан (Guillaume Levasseur de Beauplan, 1630-1670) двадцять років свого життя провів в Україні.

В основному його служба полягала у пошуку відповідних місць для зведення укріплень по всій території України та їх будівництві. За час свого перебування там, він чудово знайомиться з політичними, суспільними та побутовими рисами країни і після повернення додому до Франції складає найцікавіші записки про життя селян і козаків, їх звичаї та вдачі, їх житла, промисли, якими вони займалися, способи ведення війни з ворогом.

Також його руці належать і найдокладніші карти України. Протягом кількох століть вони вважалися найповнішими та найточнішими, ними не раз користувалися спочатку польські королі, а пізніше всі дослідники історії України.

Ця праця французького інженера є дуже цікавою та чи не єдиним джерелом з історії України того часу. На початку повстання в південній Русі, здійсненого під начальством Богдана Хмельницького, Боплан залишає польську службу і повертається на батьківщину до Франції. Свої праці Г.Л. де Боплан видав після повернення в Руані,1650 року. Вперше на російську мову книга була перекладена Устряловим у 1832 році.

«Опис», який вперше відкрив Україну для західного читача, викликав велику зацікавленість у Європі: книга була перекладена англійською (1704), німецькою (1780), польською (1822), російською (1832 рік, перекладач Ф. Г. Устрялов).

Боплан показав Україну як самостійне політичне та культурне явище у розпал визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького.

Обольянінов № 243, Бурцев № 1869 ("рідкісна").

Боплан Гильом Левассер де. Описание Украйны / Сочинение Боплана; перевод с французского [предисл. и пер. Ф. Устрялова]. – Санкт-Петербург: в тип. Карла Крайя, 1832.

Боплан Гильом Левассер де. Описание Украйны / Сочинение Боплана; перевод с французского [предисл. и пер. Ф. Устрялова]. – Санкт-Петербург: в тип. Карла Крайя, 1832.

12 Захарченко М.М. Київ тепер і раніше. / Склав М.М. Захарченка; Видав С.В. Кульженка. – Київ: Паровий Літо-Типографічний заклад С.В. Кульженка, 1888.

Формат видання: 31,5 см х22, 5 см х 3 см; IV, 290, XVI c., мул., фронтиспіс, 34 арк. мул., 5 л. планів. Примірник у видавничій художній коленкоровій палітурці. Золоте тиснення по корінцю, блинтове тиснення на нижній кришці, тиснення золотом та чорною фарбою на верхній кришці палітурки.

Видання має музейну, наукову, художню, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Книга багато ілюстрована – понад 100 ілюстрацій – з видами старого Києва. З нагоди святкування 900-річчя Хрещення Русі побачила світ одна із найзнаменитіших книг, присвячених Києву. Це перше видання про Київ, де докладний текст поєднується з винятковим багатством ілюстрацій.

У книзі описуються: Географічне положення Києва, Святині Києва (Печерська Лавра, Церква Воскресіння), Виникнення Києва, Язичницький Київ, Християнський Київ, Нагірна частина Києва (Монастирі, Інститути, гімназії, Хрещатик), Околиці нагірного Києва (Духовне) Куренівка та Пріорка, Щекавиця, Вишгород, Пустинь, Феофанія).

Автор книги Михайло Захарченко був родом із сім'ї офіцера. Вищу освіту здобув у київському Університеті Св. Володимира на історико-філологічному факультеті. Відразу після закінчення курсу 1874 року зайнявся викладанням. Ґрунтуючись на вивченні численних джерел, Захарченко надав солідний та докладний матеріал. А видавець Кульженко збагатив його чудовим оформленням. Деякі втрачені об'єкти, зафіксовані у виданні, практично більше ніде не зустрічаються, і скласти уявлення про їхній зовнішній вигляд можна тільки завдяки цій книзі.

Захарченко М.М. Киев теперь и прежде. 1888

старинные книги киев,Graphic Arts, Antique Books, Rare Books

Захарченко М.М. Киев теперь и прежде. 1888

13 Гамалія К.М. Земля та люди в Росії / Зложив К. Гамалія. [Віп.] 6: Кавказ. - К.: Тип. Г.Т. Корчак-Новіцького, 1884.

Формат видання: 19 см х 12 см х 0,3 см; 39 с. Обкладинка оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Михайло Федорович Комаров (псевдоніми: М. Уманець, М. Комар; 1844 – 1913) – український письменник, бібліограф, критик, фольклорист, перекладач та лексикограф.

Комаров М.Ф. високо оцінив працю К. Гамалії та писав у Галицьких виданнях «Діло», «Зоря»: … «Географічні розмови Гамалії є доказом, що українська мова є дуже здобною до викладу наукових промов…читаючи його книжки ніби бачиш перед собою чудово гарні картини природи… і тамтешніх людей…».

Гамалія К.М. Земля та люди в Росії / Зложив К. Гамалія. - К.: Тип. Г.Т. Корчак-Новіцького, 1883. [Вип.] 1: Північний Льодовий океан. - 16 с.

Гамалія К.М. Земля та люди в Росії / Зложив К. Гамалія. - К.: Тип. Г.Т. Корчак-Новіцького, 1883. [Вип.] 2: Мезенська тундра. - 8 с.

Гамалія К.М. Земля та люди в Росії / Зложив К. Гамалія. - К.: Тип. Г.Т. Корчак-Новіцького, 1883. [Вип.] 3: Лісова смуга Росії. - 16 с.

Гамалія К.М. Земля та люди в Росії / Зложив К. Гамалія. - К.: Тип. Г.Т. Корчак-Новіцького, 1883. [Вип.] 4: Сторона Великих озер. Петербуpх. - 23 с.

Гамалія К.М. Земля і люди в Росії / Зклавши К. Гамалія. - К.: Тип. Г.Т. Корчак-Новіцького, 1883. [Віп.] 5: Білорусія і Литва. - 20 с.

Гамалія К.М. Земля и люде в Россіи / Зложыв К. Гамалія. [Вип.] 6: Кавказ. – К.: Тип. Г.Т. Коpчак-Hовицкаго, 1884.

14 Види Кавказу. Kaukasus. Caucasus. Москва-Ленінград: Державне видавництво, 1929.

Формат видання: 16 см х 24,5 см х 1,5 см; [2] с., 77 л. мул. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, художню, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання. Паралельний текст російською, німецькою, англійською мовами.

Видання є фотографічним альбомом, що містить 76 фотографій Кисловодська, його околиць, П'ятигорська, Єсентуків, Залізноводська, Ельбруса та його околиць.

15 Симиренко Лев Платонович. Кримське промислове плодівництво. - Москва: Тіпо-літ. т-ва І.М. Кушнерєв і К °, 1912.

Формат видання: 31 см х 23,5 см х 2,3 см; 20 с., 746 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. З автографом автора.

Дане видання є унікальною науковою працею з плодівництва всесвітньо відомого українського вченого Лева Платоновича Симиренка (1855–1920).

Випущене 1912 р. коштом садівників Росії, це дослідження відразу стало бібліографічної рідкістю. Книга, як і раніше, є основним джерелом для сучасного садівництва.

антикварные книги по географии

Симиренко Лев Платонович. Крымское промышленное плодоводство. - Москва: Типо-лит. т-ва И.Н. Кушнерев и К°, 1912.

16 Діксон Вільям. Нова Америка. / Твори у двох частинах. З вісьмома малюнками, друкованими у Лондоні; Переклад із шостого англійського видання. - СПб.: Друкарня Н. Тиблена та Ко, 1867.

Формат видання: 23,5 см х 15,5 см х 2 см; 416 с.: іл. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX - початку ХХ століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Книга містить спогади Вільма Діксона про його поїздку до Америки з найдокладнішими враженнями. Містить цінну та цікаву інформацію з побутової історії США.

Вільям Діксон (1821 – 1879) – англійський мандрівник і критик. У 1866 р. Діксон об'їздив Сполучені Штати Америки та вивчив американські секти. Відомості про них разом з іншими результатами подорожі Діксон виклав у цій книзі.

Диксон Вильям. Новая Америка.

Диксон Вильям. Новая Америка./ Сочинения в двух частях. С восемью рисунками, печатанными в Лондоне; Перевод с шестого английского издания. - СПб.: Типография Н. Тиблена и Ко, 1867.

Диксон Вильям. Новая Америка

Диксон Вильям. Новая Америка./ Сочинения в двух частях. С восемью рисунками, печатанными в Лондоне; Перевод с шестого английского издания. - СПб.: Типография Н. Тиблена и Ко, 1867.

17 Нариси Японії: безоплат. дод. до журн. "Мальовничий огляд" / Упоряд. Ст І. Т-ська. - СПб.: Тип. СПб. акц. о-ви "Слово", 1904.

Формат видання: 21 см; 110 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Зміст книги: Військо; Флот; Стара та нова зброя; Торгівля; Землеробство; Промисловість; Політичний устрій; Преса та цензура; релігія японців; Народна освіта; Поліція та в'язниця; Жінка в Японії; Японські діти; Весілля та похорон у Японії; Стихійні лиха у Японії; Землетруси; музика; Спорт та ін.

антикварные книги по истории

очерки японии 1904

18 [Бічурін І.] Опис Пекіна, з додатком плану цієї столиці, знятого в 1817 році. / Пер. з кит. ченцем Іакінфом. – Пекін, 1906.

Формат видання: 20 см х 13 см х 1,5 см; XVIII с., 104 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Іакінф (у світі Микита Якович Бічурін, 1777 - 1853) - архімандрит Православної Російської церкви (у 1802-1823 роках); сходознавець і мандрівник, знавець китайської мови, один із основоположників російської синології, перший російський китаєзнавець, який здобув загальноєвропейську популярність.

Від автора: «Без сумніву, приємно кожному бачитиме картину Китайської столиці, настільки відомої за чутками та описами мандрівників. Ця думка, постійно мого перебування в Пекіні, робила мене уважним до всіх, особливо визначних предметів цієї столиці. Теж думка була для мене спонуканням скласти план, і додати до нього його опис. Смію запевнити читача, що цей план не з-поміж тих, яких достатньо в Пекінських крамницях; але є знімок новий, складений 1817 року, і оброблений з усілякою ретельністю. Той, хто займався зняттям розташування, цілий рік жив на те, щоб доставити цьому плану досконалу повноту і точність. Належало виходити до єдиної вулиці і провулка, щоб за особистим оглядом покласти все на папір у дрібних частинах, і скласти потім ціле…».

антикварные книги  по географии

[Бичурин И.] Описание Пекина, с приложением плана сей столицы, снятого в 1817 году. / Пер. с кит. монахом Иакинфом. -    Пекин, 1906.

19 Приамур'я: Факти, цифри, спостереження: Зібр. на Далекому Сході співробітниками Общезему. орг. / [Ред. Т.І. Полнер]. - Москва: Гір. тип., 1909.

Формат видання: 26,5 см х 17,5 см х 4 см; [4], VIII, VIII, 922 с., 3 арк. карт. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра зеленого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

З передисл.: "... Текст скл. шістьма особами... земськ. сан. лікар А.С. Дурново, ... земськ. агр. Н.М. Ткаченко, ...кн. , М. П. Коблов ..., геолог А. П. Іванов; іст. введення і розділ про побут населення написані мною ... Тихін Полнер"

Тихін Іванович Полнер (1864-1935) - російський журналіст, історик, видавець. У дореволюційний період – діяч та пропагандист земського руху. Автор двотомної праці «Загальноземська організація на Далекому Сході» (1908—1910), у якому, окрім іншого, дав огляд та оцінку участі земства в Російсько-японській війні. Співпрацював із газетою «Руські відомості», у якій надрукував, зокрема, негативний відгук на п'єсу А. П. Чехова «Чайка». Будучи шанувальником Льва Толстого, брав участь у 1918 р. у підготовці до друку невиданих творів Толстого, про що мимохідь згадує в мемуарах А. Л. Толста; сам Полнер згадував, що займався звіркою чернеток і варіантів повісті «Дітинство».

20 СЕМЕНТІВСЬКИЙ Н. М. КІЄВЪ, ЙОГО СВЯТИНЯ, СТАРОДАВНОСТІ, ПАМ'ЯТНОСТІ ТА СВІДЧЕННЯ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЙОГО ПОШАНОВУВАЧІВ І ПОДОРОЖНИКІВ. Київ: Тип. Губернського Управління, 1871. - Вид. IV. - 239 с.: Іл., ІІ с., ІІІ с., [3] арк. плани; 22×16×1,5 см.

В індивідуальній складовій («мармуровий» папір, коленкор) палітурці.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Бібліографічна рідкість. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

У книзі описано історичні та культурні пам'ятки різних районів Києва. Крім того, представлені відомості про географію, клімат, історію міста та ін.

Сементовський Микола Максимович (Сементовський-Курило, Сементовський-Курило, 1819-1879) – статський радник, український та російський письменник, археолог, історик та краєзнавець. Член Імператорського Російського Географічного та Археологічного товариств, автор популярних книг про Київ.

СЕМЕНТОВСКИЙ Н. М. КІЕВЪ, ЕГО СВЯТЫНЯ, ДРЕВНОСТИ, ДОСТОПАМЯТНОСТИ И СВѢДѢНИІЯ НЕОБХОДИМЫЯ ДЛЯ ЕГО ПОЧИТАТЕЛЕЙ И ПУТЕШЕСТВЕННИКОВЪ. Кіевъ: Тип. Губернскаго Управленія, 1871.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт