Антикварні книги - право

11 Ювілейна збірка центрального статистичного комітету Міністерства Внутрішніх Справ./L. 1863-1913.- СПб.: Тип. "Слово", 1913.

Формат видання: 26,5 см х 19,5 см х 2,5 см; Оправа книжки оригінальна. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Зміст: Огляд діяльності Центрального Статистичного Комітету зі статистики щодо території, населених місць та населення в період 1863-1912 рр. Огляд діяльності Центрального Статистичного Комітету зі статистики землеволодіння та сільськогосподарської статистики у період 1863-1912 рр. Огляд діяльності Центрального Статистичного Комітету з різних галузей статистики період 1863- 1912 рр. Систематичний покажчик видань Центрального Статистичного Комітету з 1863 до 30 квітня 1913 року.

На титульному аркуші автограф академіка М.В. Птухи.

Михайло Васильович Птуха (укр. Птуха Михайло Васильович; 7 листопада 1884, Остер, Чернігівська губернія - 3 жовтня 1961, Київ) - радянський та український економіст, статистик і демограф, організатор науки, засновник Інституту демографії АН УРСР, дійсний член АН УРСР , член-кореспондент AH CCCP з 29 вересня 1943 року по Відділенню економіки та права (економіка, статистика), заслужений діяч науки (1944), дійсний член Міжнародного статистичного інституту (англ. International Statistical Institute) (з 1929). Брат Ст В. Птухи.

12 Жид Поль. Громадянське становище жінки: З найдавніших часів: (Etude sur la condition privee de la femme): Переклад з французької / Жид П.; За ред. та з предисл.: Ю. Гамбаров, проф. - М.: Маг. "Книжкова справа", [1902].

Формат видання: 23 см х 15 см х 2,5 см; 480 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Книга відомого французького юриста та історика Поля Жида (1832-1880), присвячена розгляду громадянського стану жінки у різних народів, починаючи з найдавніших часів. Автор ставить собі за мету вивчити і простежити через законодавства різних країн громадянську правоздатність жінки, дослідити становище, створене для неї цивільним правом як у шлюбі, так і поза шлюбом. У роботі аналізується правове становище жінки на Стародавньому Сході, в античних Греції та Римі, а також у середньовічній Європі; розглядаються сучасні автори законодавства Франції, Англії, Німеччини, Італії, Іспанії та Скандинавських країн. Книгу вирізняють висока ерудиція, вміле застосування порівняльного методу, тонкий правовий аналіз, а також освічений, гуманний погляд на юридичне становище жінки.

Вступ
Книжка перша. Стародавній світ
Глава I. Початок розвитку
Розділ II. Схід
Розділ III. Греція
Розділ IV. Рим. Період перший
Глава V. Рим. Період другий
Книжка друга. Перехід від античного світу до нового часу
Глава I. Християнство
Розділ II. Рим за християнських імператорів
Розділ III. Варвари
Книжка третя. Іноземні законодавства
Глава I. Скандинавія
Розділ II. Англія
Розділ III. Німеччина
Розділ IV. Італія
Глава V. Іспанія
Книжка четверта. Франція
Глава I. Джерела німецькі
Розділ II. Джерела римські
Розділ III. Жінка за дії Кодексу
Розділ IV. Критика та висновок

Жид Поль. Гражданское положение женщины: С древнейших времен: (Etude sur la condition privee de la femme): Перевод с французского / Жид П.; Под ред. и с предисл.: Ю. Гамбаров, проф. – М.: Маг. "Книж. дело", [1902].

купить антикварные книги по праву

13 Вільсон В. Державний устрій Сполучених Штатів. / За редакцією П.П.Гронського та Ф.Ф.Корсакова, з передмовою проф. М.М.Ковалевського. - СПб.: [Друкарня А.Г.Розена], 1909.

Формат книги: 21,2 х 15,2 см; [2], V, 282, [2] с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Книжка представляє колекційний інтерес.

Вільсон Томас Вудро (1856-1924) – видатний політичний та державний діяч, демократ, президент Сполучених Штатів Америки (1913-1921), професор юриспруденції, з 1902 р. ректор Прінстонського університету. Його внутрішня політика увійшла в історію як «нова демократія», або «нова свобода», зводилася до трьох пунктів: індивідуалізм, свобода особистості, свобода конкуренції. Після початку Першої світової війни В. Вільсон проголосив нейтралітет США, водночас підтримував тісні зв'язки з Антантою. У квітні 1917 р., коли стало зрозуміло, що Німеччина незабаром впаде, президент оголосив про вступ США у війну, з чого країна отримала величезні вигоди.

Державний устрій Сполучених Штатів базується на конституції, прийнятій у 1787 р. на Конституційному Конвенті у Філадельфії. У роботі В.Вільсона розглянуто роботу верхньої (Сенат) та нижньої (Палата представників) палат Конгресу США, а також діяльність виконавчої влади. Вільсон аналізує еволюцію функцій та цілей уряду в умовах становлення США як світової держави.

Вильсон В. Государственный строй Соединенных Штатов

Вильсон В. Государственный строй Соединенных Штатов. 1909

14
15 Лаговієр Н. та Роднянський А. Соціалістичний наступ і куркульський терор. Кримінально – судові нариси. Москва-Ленінград: Державне видавництво, 1930.

Формат видання: 22,5 см х 15 см х 1 см; 168 с. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

У книзі дається огляд найбільш примітних справ про опір куркульства колективізації сільського господарства в СРСР. Розглядаються форми та методи антирадянської та антиколгоспної діяльності куркулів, використання релігії тощо. Книга описує такі теми як: Різноманітні форми протидії класового ворога соціалістичному наступу. - Побутова кримінальниця чи куркульський терор? - найманими руками. – Зелений змій. – Релігійний дурман. – Кулацький терор проти колгоспного будівництва. - З епізодів куркульського терору проти селькорів та громадських працівників та ін.

16 Мартенс Ф.Ф. Про право приватної власності під час війни / [Соч.] Ф. Мартенс. О 2 год. Ч. 1-2. - СПб. : печ. В. Головіна, 1869. – VIII, 453 с.

Формат видання: 23 х 15 х 2,3 см. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття - початку ХХ століття: шкіра синього кольору, коленкор, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе . Збережено видавничу обкладинку.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес. Бібліографічна рідкість. Прижиттєве видання автора.

Мартенс Федір Федорович (1845-1909) – юрист-міжнародник, автор фундаментальної праці в галузі міжнародного права «Сучасне міжнародне право цивілізованих народів» (1882), дипломат, член Ради Міністерства закордонних справ Росії (з 1881 року), один з організаторів скликаних з ініціативи Миколи II Гаазьких мирних конференцій 1899 та 1907 років, віце-президент Європейського інституту міжнародного права (1885), член «Постійної палати третейського суду» в Гаазі.

Наприкінці 1868 року Мартенс подав у рукописах на Юридичний факультет свій перший ґрунтовний твір під назвою: «Про право приватної власності під час війни». У квітні 1869 року, після схвалення цього твору деканом Юридичного факультету Івановським та згоди на здобуття ступеня магістра Міжнародного права, ця праця була опублікована.

Зміст видання: Глава I. Про міжнародні зіткнення та засоби, менш насильницькі, для миролюбного їх закінчення. Реторсії. Репресалії. Ембарго. Мирна блокада. Розділ II. Право війни. Розділ III. Про відносини держави, що воює, до її власних громадян. Розділ IV. Про права ворожої приватної власності на суші. Про приватну власність на ворожій території. Глава V. Про приватну власність на території, завойованій ворогом. Розділ VI. Про права нейтральних держав і, особливо, нейтральної торгівлі. Історичний розвиток право нейтралітету та нейтральної торгівлі. Розділ VII. Про капери. Розділ VIII. Про недоторканність ворожої приватної власності на морі. XI. Про вплив недоторканності ворожої приватної власності, під час морської війни, на вчення про військову контрабанду та блокаду. Про право огляду. Про право блокади.

Мартенс Ф.Ф. О праве частной собственности во время войны / [Соч.] Ф. Мартенса. В 2 ч. Ч. 1-2.- СПб. : печ. В. Головина, 1869


17
18 Нові ідеї у правознавстві: видання, що виходить за ред. проф. Л.І. Петражицького, за найближчою участю проф. Б.А. Кістяковського, М.М. Ковалевського та ін; Зб. 1. - Санкт-Петербург: Освіта, 1914.

Формат видання: 20,2 см х 14 см х 1,7 см; [2] Л., 124 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. 

Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Один із авторів видання – Богдан (Федор) Олександрович Кістяковський (1868—1920) — правознавець, філософ та соціолог неокантіанської орієнтації. Поняття права А. Кістяковський зводить до основних визначень: державно-організаційного, соціологічного, психологічного, нормативного.

19 Куланж де Фюстель. Громадянська громада античного світу. Дослідження про богослужіння, право, заснування Греції та Риму. - Пров. Е. Корша; Вид. К. Солдатенкова. - М: Тип. Грачова та комп., 1867.

Формат видання: 21 х 14.5 х 2 см. VІІІ, 536 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, коленкор, орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Перше видання російською мовою.

Зміст: Введення. Стародавні вірування. Родина, сім'я. Громадянська громада. Перевороти. Державний порядок зникає.

Фюстель де Куланж (Fustel de Coulanges) Нюма Дені (1830, Париж - 1889, там же), французький історик. Член Академії моральних та політичних наук (1875). Закінчив у 1853 р. Вищу нормальну школу (Париж). У 1861-70 професор Страсбурзького університету, в 1870-75 - Вищої нормальної школи, в 1875-88 (з перервою в 1880-1883, коли очолював Вищу нормальну школу) - Сорбонни. Перші дослідження присвячені давній історії («Громадянська громада античного світу», 1864, російський переклад 1867. Після франко-прусської війни 1870—71, Паризької Комуни 1871 (до якої поставився різко вороже)) Ф. де К. до кінця життя займався історією середніх віків.

Куланж-де-Фюстель. Гражданская община античного мира. Исследование о богослужении, праве, учреждении Греции и Рима. – Пер. Е. Корша; Изд. К. Солдатенкова. - М.: Тип. Грачева и комп., 1867.

антикварные книги по праву

20 [Ющенко А.І.] Основи навчань про злочинця, душевнохворого та психології нормальної людини. Введення у курс судової психопатології. Приват-доцент, професор медицини А.І. Ющенко. - С.-Петербург: Видання К.Л. Ріккера, 1913.

Формат видання: 24,5 см х 16,5 см х 0,6 см; [6], 72 стор. Оправа книги: коленкор, «мармуровий» папір.

Видання має наукову, історико-культурну цінність.

Зміст видання: Вступ. Значення даного курсу та межі його. Відмінність періодів в історії вчення про душевний розлад та злочин. Стародавній період, - середньовіччя та період гуманізації та відродження.

Класична школа карного права. Успіхи природознавства та медицини протягом XIX століття. Основи соціолого-антропологічної школи карного права.

Психіатрія з кінця XVIII ст. Пінель, його значення та вчення про резонуюче божевілля. Ескіроль та вчення про мономанію. Причард і вчення про моральне божевілля. Галь та його значення. Морель та вчення про виродження.

Депін та його вчення про значення емоцій. Ломброзо та його школа «злочинна людина». Бенедикт та його вчення про нейрастенію. Нові обрії у вивченні злочинів. Вчення про осудність та завдання психіатра при вирішенні цього питання.

Здорова і хвора людина з сучасної природничої точки зору. Психофізіологія та її методи. Будова нервової системи. Збудники та виразники діяльності нервових центрів. Рефлекторні, автоматичні та інстинктивні дії.

Визначення психічного. Енергії зовнішнього світу, як джерело душевного життя. Відчуття. Закони Йоганна Мюллера та Вебер-Фехнера. Сприйняття. Уявлення. Простір та час. Асоціації уявлень. Ілюзії та галюцинації.

Пам'ять. Уява та фантазія. Біологічне значення їх. Чуттєвий тон відчуттів та уявлень. Іррадіація та рефлексія чуттєвих тонів. Самопочуття. Афекти. Інтелектуальне, релігійне та моральне почуття.

Увага. Довільне мислення. Поняття про світ внутрішній світ зовнішній. Особистість. Єдність "Я". Свідомість. Воля та вольові дії. Межі осудності та відповідальності.

[Ющенко А.И.] Основы учений о преступнике, душевнобольном и психологии нормального человека. Введение в курс судебной психопатологии. Приват-доцент, доктор медицины А.И. Ющенко.  – С.-Петербург: Издание К.Л. Риккера, 1913.

[Ющенко А.И.] Основы учений о преступнике, душевнобольном и психологии нормального человека. Введение в курс судебной психопатологии. Приват-доцент, доктор медицины А.И. Ющенко.  – С.-Петербург: Издание К.Л. Риккера, 1913.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт