Антикварні книги - наука

11 Лазурський, Олександр Федорович (1874–1917). Душевне життя дітей: Нариси з пед. Психологія. / За ред. проф. А.Ф. Лазурського та проф. А.П. Нечаєва.- Москва: Користь, 1910.

Формат видання: 22,5 см х 15,5 см х 1,5 см; [1], 283 с.іл.; Оправа книги оригінальна: коленкор, орнаментально-шрифтове тиснення.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання. Прижиттєве видання автора.

А.Ф. Лазурський, намагаючись пов'язати у межах єдиної індивідуальності формальні і змістовні характеристики, писав: «Ідеальною класифікацією має вважатися така, що у кожному зі своїх типів давала б як суб'єктивні особливості даної людини, але й його світогляд і соціальну фізіономію, оскільки, звичайно, вони стоять у зв'язку з його характером. В основу своєї теорії він поклав принцип активного пристосування індивіда до середовища, а для класифікації виділив дві підстави - психічний рівень та психічний зміст. Чим вище психічний рівень (Лазурський виділив їх лише три), тим успішніше, активно і продуктивніше йде пристосування. У книзі автор застосовує свої методи до моделей психологічної поведінки дітей, способів їх пристосування до навколишнього середовища та ін.

12 Каптер Петро Федорович (1849-1922). Сучасні педагогічні течії / Упоряд. П.Ф. Каптерєв та А.Ф. Музиченко. - Москва: " Користь " У. Антик і К°, 1913. - (Педагогічна академія в нарисах і монографіях. Виховання у ній і школі / Під заг. ред. проф. Алекс. Петр. Нечаева).

Формат видання: 22,5 см х 15,5 см х 1,5 см; 220 с.:іл. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Ілюстровані видання.

Один із авторів книги - Каптерєв Петро Федорович (1849 - 1922) - російський педагог і психолог. П.Ф. Каптереву належить велика роль у розробці проблем трудового виховання та навчання у середній школі. Він категорично виступав проти будь-якої професіоналізації загальноосвітньої школи, вказуючи, що якщо «абстрактна і мертва книжність шкідлива», то «грубий утилітаризм і майстрівщина в школі ще шкідливіші».

Одним з перших дав систематичний виклад розвитку російської педагогіки за весь період існування. Розробив свою періодизацію її розвитку: від ухвалення християнства до Петра I – церковна педагогіка; від Петра I до 60-х ХІХ століття – державна педагогіка; з 60-х років ХIХ століття – громадська педагогіка. Аналізуючи шкільний досвід та педагогічні ідеї минулого, перш за все, вичленював те, що допомагає вирішувати проблеми виховання та навчання свого часу, задовольняє потреби народної освіти. Пов'язував історію педагогіки із загальною історією, розуміючи педагогіку як галузь знання, тісно пов'язану із суспільними інтересами.

13
14
15 Рамзай Вільям. Найновіша хімія: в 2 ч.: З портретом автора, рис. у тексті та табл. атом. терезів / Вілльям Рамзай, проф. Лондон. ун-ту; З дозволу та з предисл. авт. до рос. вид. пров. з англ. студентів М.І.Т.У. С. Северінова та Є. Меншикова; За ред. та зі ст. проф. С.П.Б. ун-ту Л.А. Чугаєва. - Москва: т-во І.Д. Ситіна, 1910.

Формат книги: 19 х 14 х 3 см. XXIV, 520 с., З них 8 с. оголошено., 1 л. портр. Оправа книги оригінальна: коленкор синього кольору, тиснення шрифту, кольоровий форзац, каптал.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Сер Вільям Рамзай (1852-1916) - видатний шотландський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії 1904 року.

Ранні роботи Рамзаю відносяться до молекулярної фізики (досліджував броунівський рух, критичний стан речовини). У 1884 році встановив атомну вагу цинку. У 1887 році синтезував піридин з ацетилену та ціаністого водню. 1893 року запропонував спосіб визначення молекулярної ваги рідини за величиною її поверхневого натягу. У 1894 році Рамзай спільно з Дж. Реле відкрив аргон; 1895 року отримав гелій; в 1898 р. спільно з М. Траверсом відкрив криптон, ксенон і неон. За ці роботи Вільям Рамзай був удостоєний Нобелівської премії (1904). У 1910 році винайшов мікроваги, що дозволяли визначати вагу тіл об'ємом 0,1 мм з точністю до 10-9 р. Останні роботи ставилися до радіоактивних перетворень елементів.

Рамзай Уильям. Новейшая химия

Рамзай Уильям. Новейшая химия: В 2 ч. : С портретом автора, рис. в тексте и табл. атом. весов / Вилльям Рамзай, проф. Лондон. ун-та; С разрешения и с предисл. авт. к рус. изд. пер. с англ. студентов М.И.Т.У. С. Северинова и Е. Меншикова; Под ред. и со ст. проф. С.П.Б. ун-та Л.А. Чугаева. - Москва : т-во И.Д. Сытина, 1910.

16 Биков А.К. Фабричне законодавство та розвиток його у Росії. Ч.1., Ч.2. - СПб.: Друкарня "Правда", 1909.

Формат видання: 24 см х 16,5 см х 1 см; 282 с. Оправа книги оригінальна: коленкор, мармуровий папір, каптал, лясе. Орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Олександр Миколайович Биков (1860-1919) - російський професор, фахівець із фабричного законодавства, політичний діяч. З 1908 р. читав у петербурзькому політехнічному інституті та інших навчальних закладах лекції з фабричного законодавства, які й увійшли до запропонованого видання. Биков був прихильником законодавчого захисту робітників від свавілля господарів. Виступав за активну боротьбу робітників на захист своїх прав, але ця боротьба бачилася йому переважно у правових рамках: через легальні економічні страйки, бойкоти. А. Н. Биков був прихильником свободи робітничих асоціацій. Він одним із перших у вітчизняній науці дав наукове визначення поняття «робочий». Велику увагу у його дослідженнях приділялося історії правового регулювання трудових відносин у Росії, активній критиці патерналістської державної політики стосовно робітників.

быков, фабричное законодательство

17 Кетле А. Соціальна фізика, або Досвід дослідження розвитку людських здібностей: 2 т.; Т.1., Т.2/За ред. [і з предисл.] А. Русова. - Київ [Київськ. комерч. ін-т], 1911-1913.

Формат видання: 21 см х 15,5 см х 2,5 см; 336 с., Табл; 360 с., Табл. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. З автографом академіка М. В. Птухи.

Автор видання – Адольф Кетле (1796 – 1874) – бельгійський математик, астроном, метеоролог, соціолог. Один із родоначальників наукової статистики. що відкрив ряд статистичних закономірностей суспільного життя. Кетле одним із перших став використовувати у статистиці досягнення математики та її методи, насамперед теорію ймовірності, яку застосував у процесі аналізу соціальних явищ. Основною характеристикою цих явищ він вважав їхню неповторність і специфічність.

18 Корзухін Іван Олексійович (1871-1931): Гірничо-розвідувальна справа. - Санкт-Петербург: Тип. А.С. Суворіна, 1908.

Формат видання: 22,5 см х 15 см х 3 см; - VI, 712 с., 610 іл., 2 л. табл., карт. Оправа книги: коленкор, шрифтове тиснення.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Ілюстровані видання.

Зміст книги: Чинні законоположення стосовно заявок і відводів для розробки корисних копалин; Гірська адміністрація; Рудні родовища; Класифікація родовищ; Вимірювання відстаней; Пошуки та розвідки; Розвідки за допомогою буріння; Довідкові таблиці.

корзухин, горноразведочное дело

19 Пірсон Карл. Граматика науки / Переклад з другого, переглянутого та доповненого англійського видання В. Базарова та П. Юшкевича. - СПб: Видавництво «Шипшина», [1901].

Формат видання: 20 см х 15,5 см х 3,5 см; 656 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Карл Пірсон (1857–1936) – видатний англійський математик, біолог, філософ-позитивіст. Професор прикладної математики та механіки Лондонського університету. Став одним із основоположників біометрії. Засновник та видавець журналу «Biometrika». Зробив значний внесок у розвиток математичної статистики (ввів так звані криві Пірсона).

У своїй праці «Граматика науки», яка стала найбільш помітною філософською роботою Пірсона, автор представив ідеалістичне трактування природи наукового знання. У його розумінні науки - штучні конструкції, засоби опису та впорядкування чуттєвого досвіду. Правила зв'язку їх у наукові пропозиції виокремлюються граматикою науки, яка є філософією науки. Пірсон акцентував у «Граматиці» необхідність звільнити науку від теології та метафізики. Карл Пірсон пише про цілі та метод науки, інструментарій вченого, природу мислення, універсальність наукових законів, категорії простору і часу, принципи еволюції та проблеми класифікації наук. В.І.Ленін критикував Пірсона в «Матеріалізмі та емпіріокритицизмі».

Сфера інтересів Пірсона була дуже широка та різноманітна. Пірсон вважав себе деякий час соціалістом, навіть обмінявшись при цьому кількома листами з Марксом. Він читав лекції в Кембриджі та інших навчальних закладах з середньовічної історії, про роль науки та релігії у суспільстві. Проте незрівнянно пліднішими виявилися його математичні дослідження. Крім того, Пірсон та його співробітники активно займалися євгенікою, зокрема впливом туберкульозу, алкоголізму та інших недуг на спадковість.

20 Турський Митрофан Кузьмич. Лісівництво / Упоряд. М. Турський. - 2-ге вид. - Москва: Г. Турський, 1900.

Формат видання: 26,5 см х 17,5 см х 1,8 см; X, 375 с., 1 л. фронт. (портр.), 3 л. карт., план, іл. Оправа книги оригінальна: коленкор, шкіра коричневого кольору, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання.

Митрофан Кузьмич Турський (1840 - 1899) - лісівник, професор. Видання поділено на дві частини: Лісоповернення (Освіта лісонасадження, Догляд за насадженням) та Лісова таксація (Приведення до відома лісу, Організація лісового господарства, Оцінка лісу). Автор адресував свою роботу студентам та землевласникам, знайомим із основами сільськогосподарської практики.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт