Антикварні книги - економіка

31 Туган-Барановський М. Політична економія: Курс популярний / Переклад Вараві О.- К.: Друк. Дніпровського Союзу споживчих союзів України, 1919.

Формат видання: 26 см х 17 см х 1 см; 196 с.: 1 л., Портр. Художня обкладинка оригінальна. Художник обкладинки О. Судомору.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. На титульній сторінці чорнильний штамп «Бібліотека академіка М.В. Птухи.

Михайло Васильович Птуха (укр. Птуха Михайло Васильович; 7 листопада 1884, Остер, Чернігівська губернія — 3 жовтня 1961, Київ) — радянський та український економіст, статистик та демограф, організатор науки, засновник Інституту демографії АН УРСР ), член-кореспондент AH CСCP з 29 вересня 1943 року Відділення економіки та права (економіка, статистика), заслужений діяч науки (1944), дійсний член Міжнародного статистичного інституту (англ. International Statistical Institute) (з 1929). Брат Ст В. Птухи.

Автор розкриває у книзі безліч відомих економічних категорій та понять, обмін та ціни, гроші, банки та кредит, кооперація та її види та ін.

Михайло Іванович Туган-Барановський (1865 - 1919) - видатний економіст, історик; після 1917 - політик та державний діяч Української народної республіки (міністр фінансів).

Судномор Охрім (Єфрем) Іванович (1889-1968) – відомий український художник, графік. Його називають «українським Бердслі». З 1904 по 1907 рік навчався у іконописній майстерні Києво-Печерської Лаври у класі І. Іжакевича до Києва. З 1945 по 1948 р. Судомора Охрім працював у Харківському обласному книжково-газетному видавництві, потім у Сільгоспвидавництві УРСР та «Радянській Школі».

Підданий критиці за ухил у формалістичну «стилізацію».

5 листопада 1949 року Єфрема Івановича Судомора заарештували за звинуваченням у антирадянській діяльності та засудили до 25 років, пізніше у 1955 амністований. Є версія. що Судомор Єфрем Іванович був розстріляний 13 жовтня 1968 року НКВДистами, так і не залишивши місця ув'язнення.

Туган-Барановський М. Політична економія: Курс популярний / Переклад Варави О.- К.: Друк. Дніпровського Союзу споживчих союзів України, 1919.

антикварные книги по экономике

32 Книга про прихід грошей за Ставецькою Михайлівською церквою з 1835 року.

Формат видання: 35 см х 22 см х 1 см; 36 л. Листи прошиті, друк сургуч. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Рівненська область, Ставецька Михайлівська церква.

книга о приходе денег по церкви, 1835

33 Форд Генрі. Сьогодні та завтра. / Продовження книги "Моє життя, мої досягнення"; Передисл. Д.І. Заславського. - Ленінград: "Час", 1927. - 288 c.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.

Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Футляр. Збережено видавничу обкладинку.

Справжнє видання є продовженням книги відомого американського інженера і промисловця Генрі Форда (1863 - 1947) "Моє життя, мої досягнення". Представлена книга – це захоплююча екскурсія на заводи та підприємства Форда. У книзі "Сьогодні і завтра" фордівська "філософія" виступає у більш згущеному вигляді, ніж у першому творі. У першій роботі головна увага приділялася удачливому капіталісту, тим часом як у справжній праці розвивається моральна доктрина, служіння суспільству. антикварні книги, Форд Генрі. Сьогодні та завтра

антикварные книги, Форд Генри. Сегодня и завтра

34
Огляд фабрично-заводської промисловості та торгівлі Росії. СПб., 1896.

Формат видання: 26 см х 18,5 см х 3 см; 636 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Для роботи над книгою було запрошено фахівців з різних галузей торгово-промислової справи. У 1893 р. у Чикаго на відзначення 400-річчя відкриття Америки Колумбом проводилася Всесвітня Колумбова виставка. На запрошення уряду Північно-Американських Сполучених Штатів було видано найвищий наказ про участь у виставці Росії. На виставці були представлені експонати, що відносяться до різних сфер: сільське господарство та лісівництво, садівництво, рибництво, гірнича справа, машинобудування, залізниці, промислові виробництва, мистецтво та багато іншого. Щоб дати відвідувачам виставки найбільш повне уявлення про стан торгівлі та промисловості в Росії під патронажем Департаменту торгівлі та мануфактур вийшов у світ огляд найголовніших галузей обробної промисловості країни.

35
Прокопович С.М. Досвід обчислення народного доходу 50 губ. Європейської Росії 1900 – 1913 гг. / Рада Всеросійських Кооперативних З'їздів. - Москва, 1918.

Формат видання: 23,5 см х 15 см х 0,5 см; 88 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Автор книги – Сергій Миколайович Прокопович (1871 – 1955) – російський економіст, політичний діяч. Міністр торгівлі та промисловості, міністр продовольства Тимчасового уряду (1917). Активну економічну політику російської держави характеризують як протекціонізм, а й значні державні витрати на економіку, насамперед інвестиції у масштабне залізничне будівництво. Ці витрати теж збільшують фінансовий тягар, який покладається на застійне селянське господарство. Проте темпи індустріалізації у Росії були високими. Розрахунки темпів зростання «народного доходу» Європейської Росії за 1900-1913 роки (зрозуміло, приблизні), зроблені З. Прокоповичем, дають результати, близькі до 5% на рік. У економічній політиці Росії із середини-кінця ХІХ ст. видно сліди боротьби ліберально-ідеологічної хвилі, характерної першої половини століття, і поступового посилення протекціоністських тенденцій.

36
Варзар В.Є. Статистичні відомості про страйки робітників на фабриках та заводах за десятиліття 1895-1904 року. СПб.: Друкарня Ст Кіршбаума, 1905.

Формат видання: 25,5 см х 17,5 см х 0,6 см; 80 с., 38 с. із таблицями, 3 л. з діаграми. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Василь Єгорович Варзар (1851-1940) - російський та радянський економіст, основоположник промислової статистики в Росії. З ініціативи та під керівництвом Варзара було зроблено два перших у Росії статистичних обстеження (перепису) російської промисловості — у 1900 та 1908 («Варзарівські переписи»). Випустив також три статистичні роботи про страйки промислових робітників у Росії (за 1895—1904, 1905 та 1906—08). Однією з цих робіт є пропонована книга. Слід також згадати, що фундаментальна праця автора «Нариси основ промислової статистики» стала першим навчальним посібником з курсу промислової статистики.

37
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Визначний представник російської облікової думки зі світовим ім'ям, глава петербурзької школи рахівництва Є. Є. Сіверс (1852 - 1917) залишив нащадкам безцінну літературну спадщину: «Лекції з загального рахівництва, читані в Торгових Класах при суспільстві поширення Комерційної освіти».

Євстафій Євстафійович Сіверс (1852 – 1917) – голова петербурзької школи рахівництва. Як автор мінової теорії, стверджував, що в основі подвійного запису лежить обмін, а сам подвійний запис є основним законом бухгалтерського обліку, і ця двоїстість є настільки ж природною, як і непорушні закони природи. Зокрема, до мінових операцій Сіверс зараховував не тільки операції, в яких факт міни лежить на поверхні (товари в обмін на гроші). Так, міновими операціями Сіверс вважав і внутрішньогосподарські обороти і, що цікаво, навіть присвоєння господарем справи отриманого підприємством прибутку розглядав як обмін цінностей на права власника.

Вся область рахівництва розпадається на науку загального рахівництва або просто загальне рахівництво і низку спеціальних лічильних наук. Всі ці науки, як такі, що досліджують один спільний їм усім предмет - облік цінностей, - є науками однопредметними, але відрізняються вони один від одного своїм змістом. Автор розповідає про основи рахівництва, дає базові знання, але також його книга дає більш поглиблений матеріал.

38
Поплавський І.А. Кон'юнктурна товарнотранспортна статистика. Метод, техніка та організаційні форми. - Москва: Друкарня МКХ, 1924.

Формат видання: 24,5 см х 17 см х 1 см; 196 с., Табл., Схеми. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

У пропонованій книзі Поплавський досліджує питання транспортної кон'юнктури та її місце у системі кон'юнктури економіки.

Зміст книги: Сучасне становище товарно-транспортної статистики на заході та в Росії; Теоретичний аналіз сутності та природи оціночно-цензового методу; Система реєстрації та розробки матеріалу за оціночно-цензовим методом; Форми та умови практичного застосування оціночно-цензового методу та дослідна перевірка точності методу та ін.

39
Говсевич П.І. Нарис селянського господарства Новоградволинського повіту/[Упоряд. П.І. Говсевичем; ред. зав. Стат. бюро В. Кошової]. - Житомир: електротип. "Працівник", 1912.

Формат видання: 27,5 см х 17 см х 2 см; VIII, 185, 71 с., 40 арк. іл., карт.; Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання.

(Статистичне бюро Волинського губернського земства. Матеріали волісного обстеження селянського господарства). - Авт. зазначений у передисл. - З предисл.: "Весь текст справжньої праці сост. П.І. Говсевіч, ред. належить нижчепідписався. Зав. Стат. бюро В. Кошовий".

Волинська губернія (1792-1925, до 1795 Ізяславська) - південно-західна губернія Російської імперії. Адміністративний центр — до 1795 р. Ізяславль, потім до 1804 р. місто Новоград-Волинський. 1804 року губернським центром офіційно стало місто Житомир.

40
Майєрс Г. Історія американських мільярдерів. / Пер. з ним. Цедербаум С. І Ст; У 2-х тт. - М.: Державне видавництво, 1924-1927.

Формат видання: 23 см х 14,3 см х 2 см; Т. I - 1924. - 317, [3] с.; Т. II - 1927. - 294, [2] с.

Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Капітальна праця з розвитку економіки Сполучених Штатів Америки. Автор вивчив величезну кількість офіційних документів кінця XVIII-XIX століть, тому всі факти, що їх наводять у роботі – достовірні. Книга вчить як заробити стан та досягти фантастичного успіху у житті. Історія про людей, які цього досягли.

Густава Майєрса цитують, на нього посилаються як сучасні дослідники, так і вчені, і письменники минулих років (наприклад, Т. Драйзер у своїй роботі «Трагічна Америка»). У першому розділі книзі викладено створення первинних капіталів в епоху заселення та колонізації: великих земельних володінь, торгівлі, судноволодіння. У другій і третій розділах окремо розглядаються великі земельні статки на прикладі Астора і Фільда та великі статки залізничного походження (Вандербільт, Гульд).

Густав Майєрс (англ. Gustavus Myers; 1872-1942) - відомий американський історик, письменник і журналіст.

Майерс Г. История американских миллиардеров./ Пер. с нем. Цедербаум С. И В.;  В 2 –х тт. – М.: Государственное издательство, 1924-1927.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт