Антикварні книги - історія

101 Грушевський М. Київська Русь. Том 1 [та єдиний]. - СПб., у книжкових складах Н.П.Карбасникова, Т-ва «Громадська користь»; [Тип. Імператорського училища глухонімих (М.Альонєвий)], 1911.

Формат книги: 23 х 15,5 см. [2] VI, 490 с. Оправа книги: коленкор, мармуровий папір, на корінці накладка червоного кольору зі шрифтовим тисненням.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Грушевський Михайло Сергійович (1866-1934) – видатний історик та громадський діяч, один із лідерів українського національного руху, голова Української Центральної Ради, професор Львівського університету (1894—1914), член Чеської АН, академік ВУАН та АН СРСР, член НТШ. Засновник української наукової історіографії. У 1886-90 р.р. навчався на історико-філологічному факультеті Київського університету, залишений при університеті професорським стипендіатом. У 1894 р. захистив магістерську дисертацію та отримав кафедру української історії у Львівському університеті. Його концепція історії України доводила історичну виправданість боротьби українців за національне визволення.

Дана книга є витягом із книги М.Грушевського «Історія України-Русі», що побачила світ українською мовою вперше у 1898 році. До 1904 р. ця праця була заборонена до видання в Російській імперії та виходила за кордоном. Через мовну специфіку вона була доступна лише вузькому колу фахівців та української інтелігенції. Російський перероблений варіант твору було заплановано у п'яти томах, але вийшов лише перший.

Київська Русь – колиска культурного та суспільного устрою життя трьох східнослов'янських народів: українського, білоруського та російського. У книзі авторка пропонує цікаву концепцію походження українського народу та його розвитку і  його історії. Так, він говорить про українські племена, які позначили себе як етнічну та культурну спільноту вже з IV ст. н.е. Саме українці на чолі з київською династією створили першу велику державу на території Східної Європи. Наочно та переконливо доведено багатство української історії та культури, докладно висвітлено процес національного відродження у ХІХ столітті.

Грушевский М. Киевская Русь. Том 1 [и единственный]. 1911

Грушевский М. Киевская Русь. Том 1 [и единственный]. - СПб., в книжных складах Н.П.Карбасникова, 1911

102 Філевич Іван Порфирович. Боротьба Польщі та Литви-Русі за Галицько-Володимирську спадщину: Іст. нариси / [Соч.] І.П. Філевича. - Санкт-Петербург: Тип. В.С. Балашова, 1890.

Формат видання: 23 см; X, 233 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Іван Порфирович Філевич (1856-1913) - відомий історик і публіцист. Освіту здобув на історико-філологічному факультеті Петербурзького університету. Деякий час викладав у різних навчальних закладах. Його праця «Боротьба Польщі та Литви-Русі за галицько-володимирську спадщину» стала магістерською дисертацією, яку І. П. Філевич успішно захистив у 1890 році, після чого був направлений до Варшавського університету екстраординарним професором.

купить антикварные книги

103 Боплан Гільйом Левассер де. Опис України / Твір Боплана; переклад з французької [передисл. та пров. Ф. Устрялова]. - Санкт-Петербург: у тип. Карла Крайя, 1832.

Формат видання: 22,5 см х14, 5 см; XХ, 179, [1] с., 6 л. мул. Оправа книги: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Наявність цього видання у бібліотеках, музеях та приватних зборах визначає особливий статус цих колекцій.

У першій половині XVII століття на службі у Польського короля Сигізмунда III (1587-1632) та його приймача Владислава IV (1632-1648) перебував французький військовий інженер і географ Гільйом Левассер де Боплан (Guillaume Levasseur de Beauplan, 1630-1670) двадцять років свого життя провів в Україні. В основному його служба полягала у пошуку відповідних місць для зведення укріплень по всій території України та їх будівництві. За час свого перебування там, він чудово знайомиться з політичними, суспільними та побутовими рисами країни і після повернення додому до Франції складає найцікавіші записки про життя селян і козаків, їх звичаї та вдачі, їх житла, промисли, якими вони займалися, способи ведення війни з ворогом. Також його руці належать і найдокладніші карти України. Протягом кількох століть вони вважалися найбільш повними і точними, ними не раз користувалися спочатку польські королі, а згодом усі дослідники історії України.

Ця праця французького інженера є дуже цікавою та чи не єдиним джерелом з історії України того часу. На початку повстання в південній Русі, здійсненого під начальством Богдана Хмельницького, Боплан залишає польську службу і повертається на батьківщину до Франції. Свої праці Г.Л. де Боплан видав після повернення в Руані, 1650 року. Вперше на російську мову книга була перекладена Устряловим у 1832 році. «Опис», який вперше відкрив Україну для західного читача, викликав велику зацікавленість у Європі: книга була перекладена англійською (1704), німецькою (1780), польською (1822), російською (1832 рік, перекладач Ф. Г. Устрялов).

Боплан показав Україну як самостійне політичне та культурне явище у розпал визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького.

Обольянінов № 243, Бурцев № 1869 ("рідкісна").

Боплан Гильом Левассер де. Описание Украйны / Сочинение Боплана; перевод с французского [предисл. и пер. Ф. Устрялова]. – Санкт-Петербург: в тип. Карла Крайя, 1832.

Боплан Гильом Левассер де. Описание Украйны / Сочинение Боплана; перевод с французского [предисл. и пер. Ф. Устрялова]. – Санкт-Петербург: в тип. Карла Крайя, 1832.

104 ЕВАРНИЦЬКИЙ Д. І. ВІЛЬНІ ЗАПОРІЗЬКИХ КАЗАКІВ. СПб.: Типо-літографія та фот. П. І. Бабкіна, 1898. - 2-ге вид. - [4] с., 406 с., IV с, [3] арк. карток; 23,5×15,5×2,5 см. В індивідуальній складовій («мармуровий» папір, шкіра) палітурці. Орнаментально-шрифтове тиснення на корінці. Форзаци, каптал. У додатку 3 картки на окремих аркушах.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Бібліографічна рідкість. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Еварницький Дмитро Іванович (також Яворницький; 1855-1940) – відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, один із найкращих дослідників історії Запорізького козацтва. У роботі Дмитро Іванович описує землі запорізьких козаків, які називалися вольностями низового суспільства. Протягом десяти років він вивчав місцевості колишніх вольностей козаків і спробував уявити в історико-топографічному нарисі. За цей період автор досліджував велику кількість різних документів у московському, петербурзькому, харківському, катеринославському архівах, а також в архівах монастирів та у збірниках рукописів приватних осіб Херсонської та Катеринославської губерній. У цій роботі позначені межі запорізьких вольностей, перераховані річки, пороги, острови, броди, переправи, ліси та ін. Особливо складно для автора було зібрати назви островів та прив'язати їх до пізніших назв; ця складність частково полягала в тому, що деякі острови зникли і замість них з'явилися нові, деякі змінили свої розміри та контури.

ЭВАРНИЦКИЙ Д. И. ВОЛЬНОСТИ ЗАПОРОЖСКИХЪ КАЗАКОВЪ. СПб.: Типо-литография и фот. П. И. Бабкина, 1898.

105 Пресняков Олександр Євгенович (1870 - 1929) - історик, член-кореспондент РАН (1920). Закінчив гімназію в Тифлісі (1889), історико-філологічний факультет Санкт-Петербурзького університету (1893; автор твору «Царська книга, її склад та походження»). Учень С. Ф. Платонова, був залишений при кафедрі російської історії університету для підготовки до професорського звання. Магістр російської історії (1909; тема дисертації: «Княже право у Стародавній Русі»). Доктор російської історії (1918; тема дисертації: "Освіта Великоруської держави. Нариси з історії XIII-XV століть"). Основні теми наукових інтересів Преснякова у передреволюційний період — історія політичних відносин на Русі до XVI ст., джерелознавчі питання літописання XVI ст., історія суспільної думки XIX ст.

У книзі автор розглядає Московське царство XVI-XVII століть, також аналізує різні верстви суспільства: боярство, церква, государевих служивих людей і тяглих сиріт та ін. боярського землеволодіння ще за Київської доби. Водночас Пресняков загострює відому тезу про порушення великокнязівської владою сімейно-вотчинного звичайного права і по суті ставить питання про соціальний переворот, революцію «згори». Термін соціального побуту - «боярин» - набуває своєрідне посадове та урядове значення у зв'язку з поняттям «боярського суду». Подальша еволюція розуміння завдань державної влади та бюрократизація управління при наростаючій «містиці самодержавства» привели до зміни вотчинної монархії поліцейською державою, з її «освіченою» опікою над усіма сторонами народного життя в ім'я «загального блага». 

Пресняков А. Е. Московское царство. - Петроград: Огни, 1918.

Пресняков А. Е. Московское царство. - Петроград: Огни, 1918.

106


107 Майєрс Г. Історія американських мільярдерів. / Пер. з ним. Цедербаум С. І Ст; У 2-х тт. - М.: Державне видавництво, 1924-1927.

Формат видання: 23 см х 14,3 см х 2 см; Т. I - 1924. - 317, [3] с.; Т. II - 1927. - 294, [2] с.

Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.


Капітальна праця з розвитку економіки Сполучених Штатів Америки. Автор вивчив величезну кількість офіційних документів кінця XVIII-XIX століть, тому всі факти, що їх наводять у роботі – достовірні. Книга вчить як заробити достаток та досягти фантастичного успіху у житті. Історія про людей, які цього досягли.

Густава Майєрса цитують, на нього посилаються як сучасні дослідники, так і вчені, і письменники минулих років (наприклад, Т. Драйзер у своїй роботі «Трагічна Америка»). У першому розділі книги викладено створення первинних капіталів в епоху заселення та колонізації: великих земельних володінь, торгівлі, судноволодіння. У другому і третьому розділах окремо розглядаються великі земельні статки на прикладі Астора і Фільда та великі статки залізничного походження (Вандербільт, Гульд). Густав Майєрс (англ. Gustavus Myers; 1872-1942) - відомий американський історик, письменник і журналіст.

Майерс Г. История американских миллиардеров./ Пер. с нем. Цедербаум С. И В.;  В 2 –х тт. – М.: Государственное издательство, 1924-1927.

108 Куліш П. А. Записки про Південну Русь / Вид. П. Куліш. Т. 1-2. - Санкт-Петербург: тип. А. Якобсона, 1856–1857.

Формат видання: 23 см; Т. 1. - XXVI, 322, [2] с.; Т. 2. – XIII, 455 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове орнаментально-шрифтове тиснення на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Наявність цього видання у бібліотеках, музеях та приватних зборах визначає особливий статус цих колекцій.

"Записки про Південну Русь» - унікальна збірка фольклорних та літературних творів та історичних матеріалів, яку склав і видав П. Куліш у 1856-1857 рр. у Петербурзі у двох томах.

У виданні вміщено та прокоментовано народні легенди, перекази, думи та пісні про київські Золоті ворота, боротьбу проти татар та унії, про походи запорожців, Б.Хмельницького, розповіді про кобзарів. Записки про український народ, зібрані та опрацьовані як самим Пантелеймоном Кулішем, так і іншими особами.

Записки складаються з історичних спогадів, які представлені в тому вигляді, в якому вони передаються з вуст в уста, від покоління до покоління, і мають необхідні пояснення. З одного боку – це літопис колишнього, з іншого – вірне відображення внутрішнього образу українців.

Пантелеймон Олександрович Куліш (1819 – 1897) – видатний український письменник, поет, драматург, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець. Іван Франко називає Куліша «першорядною зіркою» в українській літературі, «одним із корифеїв нашої літератури».

антикварные книги киев украина

Кулиш П. А. Записки о Южной Руси / Изд. П. Кулиш. Т. 1-2. –  Санкт-Петербург: тип. А. Якобсона, 1856-1857.

109 Макіавеллі Н. Государ (II Principe) та міркування на перші три книги Тита Лівія. / Переклад з італійської за редакцією М.Курочкіна. - СПб.: у друкарні Тиблена та Ко, 1869.

Формат видання: 21 см х 14,5 см х 2 см; 502 стор. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

«Государ» - безсмертна праця італійського мислителя, філософа та політичного діяча Нікколо Макіавеллі (1469-1527). Його публікація спочатку викликала негативну реакцію сучасників, але багато його ідей, вперше висловлені в цьому трактаті, були підтверджені ходом історії. Він дуже коротко зміг сформулювати уявлення про взаємини держави і влада, про військову справу, про якості, необхідні государю, про проблеми політики та моралі. І його книга стала посібником для політиків на всі часи.

Государ — найбільша і неоднозначна робота флорентійського державного діяча епохи Відродження Ніколо Макіавеллі.

старинные книги по истории

Макиавелли Н. Государь (II Principe) и разсуждения на первыя три книги Тита Ливия. / Перевод с итальянского под редакциею Н.Курочкина. - СПб.: в типографии Тиблена и Ко, 1869.

110 Ріпецький Ф.І. Ілюстрована народна історія Русі. Від початку до найновіших часів. – Львів: Видавець С. А. Дуда. Тип. Ставропігійського ін-ту., 1905.

Формат видання: 25 см х 15 см х 2,3 см; 747 с. Оправа книги оригінальна: коленкор, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Книга з історії України – Русі написана у доступній цікавій формі. Її зміст поділено на три частини: 1. період від 862 до 1340 - княжий; 2. період з 1340 по 1772 - польський; 3. період із 1772 р. на початок ХХ століття - австрійський.

Рипецкий Ф.И. Иллюстрированная народная история Руси. От начала до наиновейших времен. - Львов: Издатель С. А. Дуда. Тип. Ставропигийского ин-та., 1905.

111 Ключевський В. Боярська дума Стародавньої Русі. / Видання третє, переглянуте. - М: Синодальна друкарня, 1902.

Формат видання: 23,5 х17 см; [3], VI, 547 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Василь Осипович Ключевський заглибився у роботу над докторською дисертацією «Боярська дума давньої Русі» у 1872 році, одразу після здобуття магістерського звання, і це фундаментальне дослідження зайняло у нього майже 10 років напруженої праці. У 1880–1881 pp. уривки з книги, що готується, почали з'являтися в журналі «Російська думка» і вже тоді стали подією у вітчизняній історичній науці. 1882 року Ключевський нарешті вважав свою роботу завершеною і блискуче захистив її в Московському Університеті. Тоді ж «Боярська дума давньої Русі» була вперше видана окремою книгою.

Називаючи Боярську думу «маховим колесом давньоруської адміністрації», Ключевський дає колосальну панораму життя Русі з давніх часів остаточно XVII століття. Освіта міст навколо торгових центрів великого водного шляху, походження і сутність питомого порядку на північно-східній Русі, склад і політична роль московського боярства, московське самодержавство, бюрократичний механізм Московської держави XVI – XVII століть, – усе це забезпечується ґрунтовним соціально-економічним аналізом.

Саме цей аналітичний підхід стає загальновизнаним методом історичного дослідження та висуває В.О. Ключевського на роль впливового громадського діяча, оцінка якого минулого країни формує ставлення суспільства до сучасних подій. Вже невдовзі навколо В.О. Ключевського складається ціла наукова школа, послідовниками якої стають відомі російські історики М.К. Любавський, П.М. Мілюков та ін.

Василь Осипович Ключевський (1841-1911) - відомий історик, ординарний професор Московського університету; Звичайний академік Імператорської Санкт-Петербурзької Академії наук (понад штату) з історії та старожитностей російським (1900), голова Імператорського Товариства історії та старожитностей російських при Московському університеті, таємний радник.

Ключевский В. Боярская дума Древней Руси. / Издание третье, пересмотренное. - М.: Синодальная типография, 1902.

112
113 Захарченко М.М. Київ тепер і раніше. / Склав М.М. Захарченка; Видав С.В. Кульженка. – Київ: Паровий Літо-Типографічний заклад С.В. Кульженка, 1888.

Формат видання: 31,5 см х22, 5 см х 3 см; IV, 290, XVI c., мул., фронтиспіс, 34 арк. мул., 5 л. планів. Примірник у видавничій художній коленкоровій палітурці дуже. Золоте тиснення по корінцю, блинтове тиснення на нижній кришці, тиснення золотом та чорною фарбою на верхній кришці палітурки.

Видання має музейну, наукову, художню, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Книга багато ілюстрована – понад 100 ілюстрацій – з видами старого Києва. З нагоди святкування 900-річчя Хрещення Русі побачила світ одна із найзнаменитіших книг, присвячених Києву. Це перше видання про Київ, де докладний текст поєднується з винятковим багатством ілюстрацій. 

У книзі описуються: Географічне положення Києва, Святині Києва (Печерська Лавра, Церква Воскресіння), Виникнення Києва, Язичницький Київ, Християнський Київ, Нагірна частина Києва (Монастирі, Інститути, гімназії, Хрещатик), Околиці нагірного Києва (Духовне училище, Житній ринок, Куренівка та Пріорка, Щекавиця, Вишгород, Пустинь, Феофанія).

Автор книги Михайло Захарченко був родом із сім'ї офіцера. Вищу освіту здобув у київському Університеті Св. Володимира на історико-філологічному факультеті. Відразу після закінчення курсу 1874 року зайнявся викладанням. Ґрунтуючись на вивченні численних джерел, Захарченко надав солідний та докладний матеріал. А видавець Кульженко збагатив його чудовим оформленням. Деякі втрачені об'єкти, зафіксовані у виданні, практично більше ніде не зустрічаються, і скласти уявлення про їхній зовнішній вигляд можна тільки завдяки цій книзі.

Захарченко М.М. Киев теперь и прежде. 1888 

старинные книги киев,Graphic Arts, Antique Books, Rare Books

Захарченко М.М. Киев теперь и прежде. 1888

114 Нариси Японії: безоплат. дод. до журн. " Мальовничий огляд " / Упоряд. Ст І. Т-ська. - СПб.: Тип. СПб. акц. о-ви "Слово", 1904.

Формат видання: 21 см х 15 см х 0,5 см; 110 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Зміст книги: Військо; Флот; Стара та нова зброя; Торгівля; Землеробство; Промисловість; Політичний устрій; Преса та цензура; релігія японців; Народна освіта; Поліція та в'язниці; Жінка в Японії; Японські діти; Весілля та похорон у Японії; Стихійні лиха у Японії; Землетруси; музика; Спорт та ін.

антикварные книги по истории

очерки японии 1904

115 Газета від 21 грудня 1916 року (3 січня 1917 року) - 294. На першій шпальті сенсаційна новина "Вбивство Григорія Распутіна". Рідкісний випуск.

Григорій Юхимович Распутін (1869 - 17 (30) грудня 1916) - селянин села Покровське Тобольської губернії. Набув всесвітньої популярності завдяки тому, що був другом сім'ї російського імператора Миколи II. У 1900-ті серед певних кіл петербурзького товариства мав репутацію «царського друга», «старця», прозорливця та цілителя. Негативний образ Распутіна використовувався в революційній, пізніше в радянській пропаганді, досі ходить безліч чуток про Распутіна та його вплив на долю Російської імперії.

Распутіна було вбито в ніч на 17 грудня 1916 року (30 грудня за новим стилем) у палаці Юсупових на Мийці. Змовники: Ф. Ф. Юсупов, В. М. Пуришкевич, великий князь Дмитро Павлович, офіцер британської розвідки МІ-6 Освальд Рейнер.

Відомості про вбивство суперечливі, були заплутані як самими вбивцями, так і тиском на наслідок російської імператорської та британської влади. Юсупов змінював свідчення кілька разів: у поліції Санкт-Петербурга 18 грудня 1916 року, на засланні в Криму в 1917 р., у книзі 1927 р., дані під присягою в 1934 і в 1965 р.р. Спочатку було опубліковано спогади Пуришкевича, потім Юсупов вторив його версії. Проте вони кардинально розходилися зі свідченнями розслідування. Починаючи від називання неправильного кольору одягу, в якому був одягнений Распутін за версією вбивць і в якому його виявили, і до того, скільки куди куль було випущено. Так, наприклад, судмедексперти виявили три рани, кожна з яких смертельна: у голову, у печінку та нирку. (На думку британських дослідників, які вивчали фотографію, постріл у чоло зроблено з британського револьвера Webley 455.) Після пострілу в печінку людина може прожити не більше 20 хвилин і не здатна, як говорили вбивці, через півгодини бігати вулицею. Також не було пострілу у серці, про яке одноголосно затверджували вбивці. Розслідування вбивства Распутіна, яким керував директор Департаменту поліції А. Т. Васильєв, просувалося досить швидко. Вже перші допити членів сім'ї та слуг Распутіна показали, що в ніч вбивства Распутін вирушив у гості до князя Юсупова. Городовий Власюк, який чергував у ніч із 16 на 17 грудня на вулиці неподалік палацу Юсупових, показав, що вночі чув кілька пострілів. Під час обшуку у дворі будинку Юсупових було виявлено сліди крові.

Вдень 17 грудня перехожим помітили плями крові на парапеті Петрівського мосту. Після дослідження водолазами Неви у цьому місці було виявлено тіло Распутіна. Судово-медичну експертизу доручили відомому професору Військово-медичної Академії Д. П. Косоротову. Оригінал протоколу розтину не зберігся, про причини смерті можна говорити лише приблизно. 

Весь життєвий шлях Распутіна складається з невизначеностей і оповитий стільки сумнівними мемуарами, чутками та міфами, що неможливо визначити, що з цього є правдою. Не існує жодної історичної особистості, яка б викликала таку масу сенсаційної та непідтвердженої інформації, крім Григорія Распутіна.

убийство распутина

116 Коваленко Г. О. Українська історія: Оповідання з історії України від найдавніших годин, зі вступним словом про Всесвітню історію: З мал. ― 3-є вид., допов. ― К.: Вид-во книгарні Є. Череповського, 1917.

Формат видання: 17 см х 12,5 см х 1,5 см; 212 с.: іл. Оправа книжки оригінальна. Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Григорій Олексійович Коваленко (1868 – 1937) – відомий український письменник, журналіст, історик, етнограф, художник, театрал та видавець, репресований у 1937 році. Автор першого у Наддніпрянській Україні підручника історії України.

Першим серед авторів навчальних книг з історії України Г. Коваленко у вступі зробив стислий огляд всесвітньої історії. Автор «Української історії» уникає розгляду проблемних питань української історії, хоча загалом відчутні антиросійські, сепаратистські тенденції у його поглядах. Так, возз'єднання з Росією, яке, на думку автора, саме собою було кроком вимушеним, призвело до значного погіршення становища основної маси населення, занепаду української культури. Значну частину книги присвячено розвитку української культури. Бо, на думку автора, з усіх скарбів найцінніший, що залишився народу, це його слово. Україна втратила все: автономію, свої виборні уряди, суди, інтелігенцію, освіту. Лише народ у своїй усній творчості зберіг українську мову та надії на відродження. Григорій Олексійович мав чудовий дар - вміння надзвичайно просто, популярно розповідати про досить непрості проблеми. Не маючи спеціальної історичної освіти, він зумів зробити значний внесок у популяризацію української історії серед широких верств населення. Його «Українська історія» не просто легко читалася, а й запам'ятовувалася.

українська історія, грицько коваленко, україніка

старинные книги, элитные подарки, книги по истории

117
118 Петров М.М. Зі всесвітньої історії нариси / [Соч.] Проф. М.М. Петрова. - 2-ге вид., Перегляд. та дод. – Харків: В.А. Сихра, 1882.

Формат видання: 21 см х 15 см х 2 см; [8], 438 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Зміст книги: Євангеліє історія. Німеччина. Мохаммед. Ульріх фон Ліхтенштейн. Жанна Д'Арк. Людовік XI. Савонаролу. Томас Мюнцер. Еразм Роттердамський. Філіпп II. Петро Великий. Петров Михайло Назарович (1826-1887) – історик. Закінчив курс у Харківському університеті; отримав ступінь магістра загальної історії за дисертацію: "Про характер державної діяльності Людовіка XI" (увійшла, у зміненому вигляді, до його "Нариси з всесвітньої історії"), ступінь доктора - за дисертацію "Нова національна історіографія в Німеччині, Англії та Франції" ( 1861); до 1886 року займав кафедру загальної історії у Харківському університеті, читаючи спочатку переважно середню історію, потім нову, а останні роки, крім того, і давню; У свій час йому доводилося читати і російську історію, наприклад, спеціальний курс про Петра Великого. 

антикварные книги по истории

Петров М.Н. Из всемирной истории очерки / [Соч.] Проф. М.Н. Петрова. - 2-е изд., просмотр. и доп. - Харьков: В.А. Сыхра, 1882.

119 ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКО Н. ЗАПОРІЖЖЯ ХVІІІ СТОЛІТТЯ ТА ЙОГО СПАДЩИНА. – У 2-Х Т. – Т. І: Мюнхен: Вид-во «Дніпрової хвилі», 1965. – 398 с., табл., фронтиспис. - 20,7 × 14,3 × 2,5 см; Т. ІІ: Мюнхен: Вид-во «Дніпрової хвилі», 1967. - 248 с., Табл., Карти, [1] арк. табл. вкл. - 20,7 × 14,3 × 1,8 см.

Оправу книги відновлено у кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Книга має наукову, історично-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.

Двотомник містить унікальні відомості про останній етап у боротьбі Запоріжжя за свої вільності. Опрацьовані автором факти були зібрані з важливих джерел, що збереглися на той час в архівах Києва, Одеси, Дніпропетровська.


ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКО Наталія Дмитрівна (1884–1973) – історик, археолог, архівіст, автор близько 200 наукових праць, що входять до золотого фонду української науки у царині історії Запоріжжя та Південної України XVIII ст.

ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКО Н. ЗАПОРІЖЖЯ ХVІІІ СТОЛІТТЯ ТА ЙОГО СПАДЩИНА 

ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКО Н. ЗАПОРІЖЖЯ ХVІІІ СТОЛІТТЯ ТА ЙОГО СПАДЩИНА. - В 2-Х Т.

ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКО Н. ЗАПОРІЖЖЯ ХVІІІ СТОЛІТТЯ ТА ЙОГО СПАДЩИНА. - В 2-Х Т.

120 Ростовцев Михайло Іванович. Нарис історії стародавнього світу: Схід, Греція, Рим. - Берлін: Слово, 1924.

Формат видання: 25 см х 19 см х 2,5; 396, [2] с., [9] арк. карт. Оправа книги оригінальна: напівшкіряна палітурка епохи, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.

У представленій праці автор виділяє найбільші дати з історії стародавнього світу, показує їх взаємний зв'язок і будує на цій основі історію розвитку древнього світу. Розглянуто історію Сходу, Греції та Риму.


Михайло Іванович Ростовцев (1870 - 1952) - історик античності. Фахівець із соціально-економічної історії Стародавнього Риму та еллінізму, а також з античного Причорномор'я. Автор наукових та популярних робіт, публіцист. Академік Російської та Берлінської академій, професор Петербурзького та Єльського університетів, почесний доктор.

[Шереметєв Сергій Дмитрович]. Ближня дума царя Феодора Івановича. - Москва: Синод. тип., 1910.

Формат книги: 24,5 х 15,5 х 0,5 см. – 74 с. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

(В кінці тексту: Г.С.Ш.; встановлений за вид.: Масанов І.Ф. Словник псевдонімів. - М., 1956. - Т. 1. - С. 266.) 

Граф Сергій Дмитрович Шереметєв (1844 – 1918) – громадський діяч, історик, колекціонер; Найбільший землевласник, йому належали підмосковні Кусково, Михайлівське (з 1870), Введенське (з 1884), Остаф'єво (з 1898), Фонтанний будинок у Петербурзі (з 1871). Обер-егермейстер (1904). Справжній таємний радник.

Зміст: 1. Влада (колекція). 2. Близька дума. 3. Росія - Політика та управління - 16 ст.

Ревуцький Д. Українські думи та пісні історичні. - Київ: Вид. Тов. "Година", 1919.

Формат книги: 22 см х 15 см х 2 см. 300 с.: іл, ноти. Оправа книги: коленкор, папір, форзац, каптал. На титулі напис чорнилом "Стеценко С.К.".

Книжка має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.

Зміст видання: Огляд питання про думи. Тексти дум і пісень з історичними та літературними увагами. Бібліографія. Переклад: Ноти в розкладі Л. Ревуцького. 

Ревуцький Дмитро Миколайович (1881-1941) - відомий український музикознавець, фольклорист, літературознавець, перекладач, педагог, професор.

Ревуцький Лев (Левко) Миколайович (1889-1977) - український композитор, педагог, музичний та громадський діяч. Народний артист СРСР (1944). Лауреат Державної премії УСРР ім. Т. Шевченка (1966). Лікар мистецтвознавства (1941). Академік АН УРСР (1957).

Міжцарство 1825 і повстання декабристів у листуванні і мемуарах членів царської сім'ї / Підгот. до друку Б. Є. Сироїчковський. - М.; Л.: Держ. вид-во (Тип. Друкарський двір), 1926.

Формат видання: 26,5 см х 17,5 см х 2 см; 248 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес.

Представлене видання містить власноручні мемуари імператора Миколи I, написані для членів сім'ї витонченою мовою, що говорить про тонкий літературний смак імператора. Мемуари стосуються переважно причин його сходження на престол.

Сироїчківський Борис Євгенович (1881-1961) - російський історик, архівіст. Займався дослідженнями та публікацією документів з історії руху декабристів (слідчі справи Пестеля П.І. та Муравйова С.І.). Готував праці з методики викладання історії.

Веселовський Н. І. Хан з темників Золотої орди Ногай та його час / Записки Російської Академії Наук Т. 13. № 6. - Петроград: Російська Державна Академічна Друкарня. - 1922.

Формат видання: 30 х 20,5 х 0,5 см; [1] арк., 58 с., [2] арк. Оправа книги: коленкор, мармуровий папір.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес.

Дослідження М. І. Веселовського присвячено Ногаю, одному з найвпливовіших темників Золотої орди. На чолі військ хана Берке він неодноразово здійснював походи проти Хулагу та його наступників. Після смерті Берке під контролем Ногая виявилася величезна територія від Дону до Дунаю. Ногай залишив великий слід в історії Золотої орди. Ім'ям Ногая пізніше став називатися народ ногайців. Він своїми інтригами викликав смути в Орді, які, зрештою, підірвали силу татар і допомогли російським князям скинути татарське ярмо.

Веселовський Микола Іванович (1848 - 1918) - археолог, сходознавець, дослідник історії та археології Середньої Азії. Вів розкопки в Самарканді, першим досліджував причорноморські та скіфські давнини, розкопав Келермеські кургани, Майкопський курган та курган Солоха. Першим розпочав розкопки курганного могильника Клади біля станиці Нововільна. Професор Петербурзького університету (1890), член-кореспондент Імператорської Санкт-Петербурзької Академії Наук (1914).

[Лобанов-Ростовський, А.Б.]. Російський родовід книга. Т.І. Т.ІІ.- СПб.: Російська старовина; тип. Міністерства шляхів сполучення (А. Бенке), 1873–1875.

Формат видання: 24 х 16 х 2,2 см. [Т.1]. 1873. - XII, 378, [2] с.- 620 прим.; Т.2. 1875. - [2], IV, 3-222 с. - 500 прим. Оправа книги: напівшкіряна обкладинка епохи, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал. У першому томі збережено видавничу обкладинку. На форзацах екслібрис "Бібліотека Графа Мілорадовича".

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

«Російський родовід» містить понад 250 родоводів розписів дворянських родів, у тому числі й українських: Бантиш-Каменські, Вишневецькі, Волинські, Гоголі, Київські князі, Корецькі князі, Максимовичі, Наришкіни, Полуботки, Розумовські, Румянцеви, Скоропад.

На сторінках видання докладно розписані родовід широко відомих і нині забутих прізвищ і детально вказані всі гілки родоводу.

«Це видання мало великий успіх, і перший том швидко розпродали, так що антикварна ціна його доходила до 10 рублів. Третій том вважається не закінченим і укладає один родовід - Романових-Юр'євих-Захар'їних, він не є окремим виданням, а складає додаток до «Руської старовини» (т. XXII, 1878).

Лобанов-Ростовський Олексій Борисович (1824-1896) - князь, державний діяч. Любитель вітчизняної старовини, князь Лобанов-Ростовський склав зібрання книжок, автографів і матеріалів з Росії, переважно XVIII в., зокрема зібрання справжніх листів князя Безбородка до графу Н.П. Паніну і збірники матеріалів, що відносяться до історії царювання Павла I. За свої заслуги перед історичною наукою князя Лобанова-Ростовського було обрано почесним членом імператорської Академії Наук і дійсним членом російського археологічного товариства.

Бібліографія: Ульянінський. №3214.

Ієромонах Платон. Стародавній Схід при світлі Божественного Одкровення. - Київ: Друкарня Імператорського Ун-ту Св. Володимира Н.Т. Корчак-Новицького, 1898.

Формат книги: 24х16, 5х4см. –[1] арк., 672 с., VI с., ІІ с. Оправа книги коленкор.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Книжка представляє колекційний інтерес.

«Стародавній Схід при світлі Божественного Одкровення» - історична праця, в якій давня історія людства розглядається крізь призму біблійних текстів з опорою на доступні автору за часів написання твору археологічні дані. Представлена робота є магістерською дисертацією ієромонаха Платона (Різдвяного Порфирія Федоровича), який отримав за нього ступінь магістра богослов'я.

Полетика Н. П. Сараєвське вбивство: дослідження з історії австро-сербських відносин та балканської політики Росії у період 1903-1914 гг. / Н. П. Полетика; з передисл. К. П. Шелавіна. - Л., 1930.

Формат видання: 20х15,5х2,5 см.; XII, 443 с. : пл. Збережено видавничу обкладинку. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Автор книги історик, журналіст М. П. Полетика (1896-1988) був одним із перших у радянській історіографії, хто серйозно на великій документальній базі вивчав історію виникнення Першої світової війни. «Сараївське вбивство» було написано за опублікованими сербськими матеріалами та іноземними джерелами. Автор вивчив десятитомне видання австрійських дипломатичних документів кінця 1920-х років. Містить безліч протоколів австрійської поліції та розслідувань австрійської влади про боротьбу південнослов'янської молоді проти Австрії за створення «Великої Сербії».

Народи Росії: Малороси. Білоруси та Поляки. Великоруси. - Санкт-Петербург: Тип. т-ва "Громадська користь", Видання «Дозвілля і Справа», 1878.

Формат книги: 21 см х 14,5 см х 2 см. 50 с., 68 с., 34 с.: Іл. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Ілюстровані видання.

Книга є популярним описом нраву, способу життя та звичаїв українців, білорусів, поляків та росіян. Окремі розділи присвячені історії свят, забобонів та весіль у слов'янських народів.

Бухарин Н. і Преображенський Є. Абетка комунізму: Популярний виклад програму Російської Комуністичної Партії більшовиків / Переклад Євг. Касяненка. - К.: Всеукр. держ. Вид-во, 1920.


Формат видання: 17,5х11 х 1,5 см.; 416 с. У видавничій обкладинці.

Видання має наукову, історико-культурну цінність.

У жовтні 1919 р. Є. А. Преображенський разом із М. І. Бухаріним написав книжку «Абетка комунізму». Книга популярно викладала Програму РКП(б), прийняту на VIII з'їзді партії (1919 р.), друкувалася величезними тиражами, була перекладена всі основні мови світу і протягом десятиліття грала роль базового підручника комуністичної доктрини для молодих членів комуністичних і робітничих партій. Один із наймасовіших і найголовніших ідеологічних документів більшовиків епохи Громадянської війни та початку 20-х років.

[Літопис Григорія Граб'янки.] Дії презирливої і від початку поляків кривої небувалої лайки Богдана Хмелницького, Гетьмана Запорізького, з поляки, за Найясніших Королів Полських Владислава, потім і Казимирової, 8 і 8 років. різних літописців і з діаріуша, на тій війні писаного, в граді Гадячу, працею Григорія Гряб'янки, зібрана і самобитних старожилів свідчення затверджена. Року 1710 / видана Тимчасовою комісією для розбору давніх актів; [Під ред. І. Самчевського]. - Київ: В Університетській друкарні, 1854. - XXIX, [3], IV, [4], 272, X, [2], 273-374, VI c. - 23 х 16 х 2,1 см.

В індивідуальній складовій (оправний матеріал, «мармуровий» папір) палітурці. Фоксінг.

Книга має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес. Бібліографічна рідкість. Наявність цього видання у бібліотеках, музеях та приватних зібраннях визначає особливий статус цих колекцій.

Один із найяскравіших і найцінніших зразків українського літописання, складений у 1710 р. полковником Григорієм Грабянкою (до 1666 р. – бл. 1738 р.). Твір набув значної популярності і тривалий час поширювався у численних списках. Літопис Григорія Граб'янки описує українську історію з часів виникнення козацтва до 1709 року. У центрі уваги – події визвольної війни 1648-1654 рр. Літопис містить яскраві описи козацьких битв, а також автор наводить тексти державних документів, гетьманських універсалів, актів, грамот.

Вперше літопис Граб'янки був надрукований ще 1793 року в журналі Федора Туманського «Російський магазин», який став бібліографічною рідкістю. Члени Київської тимчасової комісії для розбору стародавніх актів, не знаючи про існування тієї публікації, вважали, що виданням 1853 року вводять Літопис Григорія Граб'янки в науковий обіг.

Провенанс: на авантитул герб роду Сулима. Сулима – український дворянський рід з Лівобережної України, походить від гетьмана Івана Сулими († 1635). 

[Симоновський П.] Короткий опис про козацького малоросійського народу і про військові його справи, зібране з різних історичних іноземних, німецької — Бішенга, латинської — Безольді, французької — Шевальє і рукописів російських, через Буша. Історії та Стародавності Російських. - Москва: В Університетській Типографії, 1847. - [8], 159, [1], 17, [1] с. - 23 х 16 х 2 см. 

В індивідуальній складовій (шкіра, «мармуровий» папір) палітурці, шрифтове тиснення золотом на корінці. Книга має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес. Бібліографічна рідкість. «Короткий опис про козацький Малоросійський народ…» видатного українського історика Петра Івановича Симоновського (1717–1809) – одна з найобґрунтованіших історичних праць козацьких інтелектуалів XVIII ст. У творі висвітлено найважливіші події в Україні – від давніх часів до обрання гетьманом К. Разумовського (1750). П. Симоновський спирається на архівні документи та досягнення світової історичної думки, однак у дослідженні можна простежити і власне ставлення автора до описуваних історичних подій.

Єлісєєв А.В. Білим світлом. Нариси та картини з подорожей трьома частинами старого світу / у 4-х тт. - С.-Петербург: Видання П.П. Сойкіна, видання друге, 1901-1904. - Т.1: 362 стор з ілюстраціями та портретом А.В. Єлісєєва; Т.2: 358 стор., Т.3: 398 стор.; Т.4: 318 стор. - 28.5 x 19 cm.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес. Багато ілюстроване видання. Напівшкіряна володарська палітурка. Орнаментально-шрифтове тиснення. Збережено видавничі обкладинки.

Знаменитий мандрівник та військовий лікар, А.В. Єлісєєв (1858–1895) провів більшу частину свого життя або в безперервних «мандрівках білого світу» — Європі, Азії та Африці, або, в перерві між подорожами, в обробці зібраних матеріалів. Чотиритомні збори «По Белу - Свету» є описом всіх мандрівок Єлісєєва А.В., дане в хронологічному порядку, і з науковими відомостями та посиланнями на спеціальні замітки та статті автора.

Зібрання проілюстровано величезною кількістю мальовничих замальовок та картин. З ілюстраціями художників В.Казанцева, Н.Каразіна, О.Ківшенко, С.Піотровича, Є.П.Самокіш-Судковської, Н.Самокіш. Окремі малюнки зроблені за нарисами Олександра Васильовича.

антикварные книги по истории

Ростовцев Михаил Иванович. Очерк истории древнего мира: Восток, Греция, Рим. - Берлин: Слово, 1924.

 


[Шереметев Сергей Дмитриевич]. Ближняя дума царя Феодора Ивановича. - Москва: Синод. тип., 1910.

[Шереметев Сергей Дмитриевич]. Ближняя дума царя Феодора Ивановича. - Москва: Синод. тип., 1910.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ревуцький Д.  Українські думи та пісні історичні. – Київ: Вид. Тов. «Час», 1919.

Ревуцький Д.  Українські думи та пісні історичні. – Київ: Вид. Тов. «Час», 1919. 

 

 

Междуцарствие 1825 года и восстание декабристов в переписке и мемуарах членов царской семьи  

Междуцарствие 1825 года и восстание декабристов в переписке и мемуарах членов царской семьи / Подгот. к печати Б. Е. Сыроечковский. - М.; Л. : Гос. изд-во (Тип. Печатный двор), 1926.

Междуцарствие 1825 года и восстание декабристов в переписке и мемуарах членов царской семьи / Подгот. к печати Б. Е. Сыроечковский. - М.; Л. : Гос. изд-во (Тип. Печатный двор), 1926.

 

 

 

 
 
 
 
 
Веселовский Н. И. Хан из темников Золотой орды Ногай и его время / Записки Российской Академии Наук Т. 13. № 6.– Петроград: Российская Государственная Академическая Типография. – 1922.
 
Веселовский Н. И. Хан из темников Золотой орды Ногай и его время / Записки Российской Академии Наук Т. 13. № 6.– Петроград: Российская Государственная Академическая Типография. – 1922.
 
 
 
 
 
[Лобанов-Ростовский, А.Б.]. Русская родословная книга

[Лобанов-Ростовский, А.Б.]. Русская родословная книга. Т.І. Т.ІІ.- СПб.: Русская старина; тип. Министерства путей сообщения (А. Бенке), 1873-1875.
 
Лобанов-Ростовский, А.Б. Русская родословная книга
 
 
 
 
  
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Иеромонах Платон. Древний Восток при свете Божественного Откровения. - Киев: Типография Императорского Ун-та Св. Владимира Н.Т. Корчак-Новицкого, 1898.
 
Иеромонах Платон. Древний Восток при свете Божественного Откровения. - Киев: Типография Императорского Ун-та Св. Владимира Н.Т. Корчак-Новицкого, 1898.
 
 
 
 
 
Полетика Н. П. Сараевское убийство
 
Полетика Н. П. Сараевское убийство
 
 
 
 
 
 
Народы России: Малороссы. Белоруссы и Поляки. Великоруссы
 
Народы России: Малороссы. Белоруссы и Поляки. Великоруссы
 
 
 
 
Бухарин Н. і Преображенський Е. Азбука комунізму
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Летопись Григория Грабянки
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Симоновский П. Краткое описаніе о козацкомъ малороссійскомъ народѣ и о военныхъ его дѣлахъ, собранное изъ разныхъ исторій иностранныхъ, нѣмецкой — Бишенга, латинской — Безольди, французской — Шевалье и рукописей русскихъ, чрезъ Бунчуковаго Товарища Петра Симоновскаго, 1765 года / изданіе Императорскаго Общества Исторіи и Древностей Россійскихъ. - Москва: Въ Университетской Типографіи, 1847
 
 
 
 
 
 
Елисеев А.В. По белу-свету. Очерки и картины из путешествий по трем частям старого света /  в 4-х тт. -  С.-Петербург: Изданiе П.П. Сойкина, издание второе, 1901-1904.
 
Елисеев А.В. По белу-свету. Очерки и картины из путешествий по трем частям старого света. 1901-1904.
 
Елисеев А.В. По белу-свету. Очерки и картины из путешествий по трем частям старого света /  в 4-х тт. -  С.-Петербург: Изданiе П.П. Сойкина, издание второе, 1901-1904.


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт