|
|
Антикварні книги - історія
|
31 |
[Крип'якевич Іван] Крип'якевич Іван. Історія української культури / під заг. ред. Івана Крип'якевича. - Львів : Вид. І. Тиктора, 1937 (Друковано в друк. Медицький-Тіктор).
Формат видання: 24 см х 17 см х 4 см; 718 с.: Іл. Оправа книги оригінальна: коленкор зеленого кольору, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом.
Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання. Прижиттєве видання автора. Оправа книжки видатного українського художника-графіка Павла Ковжуна.
Іван Петрович Крип'якевич (1886-1967) - відомий український історик, академік Академії наук УРСР (1958). Іван Тиктор (1896 – 1982) – громадський та політичний діяч, хорунжий УГА, відомий український видавець та редактор.
Видана Іваном Тиктором публікація є ґрунтовним дослідженням української духовної та матеріальної культури періоду XVI – XIX ст. Вона розділена на три частини: "Княжа доба", "Доба перемін", "На світанку нових часів". У цих частинах розглядається як побут (а саме сільське господарство, сімейний устрій), так і освіта (різноманітні освітні заклади), духовне життя українців (свята, обряди, звичаї). Окрема увага приділяється мистецтву (переважно літературі). |
|
32 |
|
|
33 |
Дюпріє Леон. Держава та роль міністрів у Пруссії; Держава та роль канцлера в Німеччині / Л. Дюпріє; пров. із фр. І. Гольденберг. – СПб.: Справа, 1906. – Бібліогр. в прим. - Предм. указ. с.: XII-XIV.
Формат видання: 23 см х 15 см х 2 см; 123, XVI, [4] c. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра темно-зеленого кольору, «мармуровий» папір ручної роботи, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.
Дюпріє Леон (1863-1942) – відомий бельгійський учений. Зміст книги: Міністри та Прусська конституція; Міністри та Палати; Міністри та адміністрація; Канцлер та конституція; Канцлер та Рейхстаг. |
|
34 |
Ліхтенберже Анрі. Сучасна Німеччина/Анрі Ліхтенберже; Пров. із фр. Р.М. Марголіною Санкт-Петербург: Брокгауз-Ефрон, 1914. - (Сучасне людство. Бібліотека суспільствознавства / За заг. ред. І.М. Бікермана).
Формат видання: 21 см х 13 см х 2,4 см; XIV, 319 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра зеленого кольору, «мармуровий» папір ручної роботи, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.
Автор книги – Ліштенберже Анрі (1864 – 1941) – французький історик і публіцист. З 1905 р. - професор німецької літератури в Сорбонні, де організував Інститут з вивчення Німеччини. Книга сорбонського професора Генрі Ліхтенберже є спробою дати стислу характеристику того розвитку, який проробила Німеччина протягом XIX століття. Велика ерудиція автора, сувора об'єктивність, блискучий виклад, уміння яскраво окреслити в кількох словах дуже складні суспільні течії роблять книгу цікавою та актуальною. |
|
35 |
Костомаров Микола Іванович. Історичні монографії та дослідження. Мазепа та мазепинці / Микола Іванович Костомаров. - 2-ге вид. - Санкт-Петербург: Друкарня М.М. Стасюлевича, 1885.
Листова формула видання: 751, XIV с. Оправа книги оригінальна: шкіра чорного кольору, коленкор, орнаментально-шрифтове тиснення.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.
Микола Іванович Костомаров (1817 - 1885) - видатний громадський діяч, історик, публіцист та поет, член-кореспондент Імператорської Санкт-Петербурзької академії наук, один із керівників Кирило-Мефодіївського товариства.
Н.І.Костомаров одну зі своїх серйозних наукових праць присвятив Мазепі — однойменна монографія досі є докладним дослідженням цієї суперечливої особистості. З ім'ям Мазепи пов'язаний важливий період історії України — «Гетьманщина», який, незважаючи на минулі сторіччя, як і раніше, залишається одним із найбільш політизованих, а постать Мазепи і сьогодні є предметом нескінченних суперечок. |
|
36 |
Ендруз Веніамін. Історія Сполучених Штатів після міжусобної війни 1861-1862 р.р. і до наших днів / Пер з англійської Гурвіч Є.А.; книговидавництво Пиріжкова - СПб: Типо-Літографія «Герольд», 1905.
Формат книги: 24 см х 15 см х 3 см. 282 с., VII с., 578 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.
До виходу книги професора Ендруза (1844 -1917, відомий як президент Браунівського університету та директор міських училищ Чикаго) майже вся література про соціально-політичний устрій американської республіки закінчувалася міжусобною війною 1861-1865 років.
Ця праця лише докладно розглядає факти, торкаючись найзначніших подій історії США: правління генерала Гранта як главу громадянської влади; падіння перехідних урядів у Південній Кароліні, Арканзасі, Міссісіпі та Луїзіані; індійські війни; конфлікт Гейса-Тільден; аграрний та робочий рух; кампанії проти Гранта; внутрішні справи під час адміністрації Артура; доктрину Монрое та управління Артура; анархізм у Чикаго; конституції штатів; Чиказьку страйк; залізничну кампанію у Каліфорнії; приватне володіння індіанців та інші теми. |
|
37 |
Дунаєв Борис Іванович. Пр. Максим Грек та грецька ідея на Русі у XVI столітті: історичне дослідження з додатком текстів дипломатичних зносин Росії з Туреччиною на початку XVI ст. за документами Московського архіву Міністерства закордонних справ/Б. І. Дунаєв. - М.: Синод. тип., 1916.
Формат книги: 32 х 25 х 1 см. – [2], 92 с. - Від. відбиток з 2 вип. 4 т. Праць Слов'ян. коміс. імп. Моск. археол. о-ви. В індивідуальній палітурці (коленкор, «мармуровий» папір).
Книжка має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.
Представлена праця повідомляє про деталі життя преподобного Максима Грека, вченого богослова, борця за чистоту віри, а також про обставини суспільного та церковного життя на Русі того часу.
Максим Грек (1470 - 1556) - релігійний публіцист, письменник та перекладач.
Дунаєв Борис Іванович (1870-1942) – історик, краєзнавець. Справжній член Московського археологічного товариства. |
|
38 |
Леббок Джон. Початок цивілізації та первісний стан людини: Розум. та товариств. стан дикунів / Соч. Сера Джона Леббока, чл. парламенту, авт. "Доісторичних часів", та ін; За ред. Д.А. Коропчевського. - 2-ге вид., Випр. та дод. з 5-го англ. вид. (1889). - Санкт-Петербург: М.М. Ледерле, ценз. 1896.
Формат видання: 25 см х 17,5 см х 2 см; 370, ІІІ с., 7 л. іл. Оправа книжки оригінальна.
Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.
Джон Люббок, 1-й барон Авебері (англ. John Lubbock, 1st Baron Avebury; 30 квітня 1834 - 28 травня 1913) - британський енциклопедист, банкір, політик, археолог, біолог (ентомолог, ботанік). Ввів в археології поняття неоліт та палеоліт.
Β книзі відомого англійського археолога та етнографа Джона Леббока (1834-1913) описуються звичаї, звичаї та суспільний стан сучасних автору дикунів, тобто людей, з яких складаються племена, що знаходяться на першому з етапів цивілізації, пройдених людством. Докладно розглянуто мистецтво дикунів, їх системи шлюбу та спорідненості, вірування, мову, моральний характер та поняття про право. Вивчення побуту сучасних дикунів, на думку автора, дає можливість більш яскраво і точно уявити звичаї і звичаї наших предків, які жили в найдавніші часи. |
|
39 |
Тиркова Аріадна. Стара Туреччина та младотурки: Рік у Константинополі. -Петроград: тип. Б.М. Вольфа, 1916.
Формат видання: 22,5 х 15 х 2,5 см; VIII, 180 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра зеленого кольору, «мармуровий» папір ручної роботи, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац коричневого кольору, каптал, лясе.
Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.
ТИРКОВА-ВІЛЬЯМС Аріадна Володимирівна (14.11.1869, Петербург – 12.1.1962, Вашингтон) – письменник, журналіст, політичний діяч. Творчість Аріадни Тиркової-Вільямс (1869-1962) залишається маловивченою, незважаючи на те, що вона є автором чудових мемуарів "Те, чого більше не буде" і "На шляхах до свободи", книги про російський фольклор (опублікованій тільки в журнальному варіанті в "Відродження") та автором двотомної біографії Пушкіна.
Збірник нарисів про Туреччину "Стара Туреччина та младотурки" написаний у той період, коли чоловік Тиркової працював у Константинополі як кореспондент лондонської газети "Морнінг пост" і був головним джерелом відомостей про Туреччину для російського дипломатичного корпусу. У книзі показано різні аспекти життя Туреччини. Вона складається з передмови та семи розділів: "Младотурецький кораблик", "Вибори та відкриття парламенту", "Протоки та Росія", "Вірмени", "Військове бродіння і провал младотурків", "Главарі", "Замість ув'язнення".
Младотурки (тур. JönTürkler) — політичний рух в імперії Османа, який починаючи з 1876 року намагався провести ліберальні реформи і створити конституційний державний устрій. Младотуркам вдалося повалити султана Абдул-Хаміда ІІ (1908) та провести реформи, проте після поразки Туреччини у Першій світовій війні вони втратили владу. Після перемоги Кемаля Ататюрка більшість младотурків розпочали активну діяльність у кемалістській Народно-республіканській партії (Cumhuriyet Halk Partisi). |
|
40 |
Теттау Барон. Вісімнадцять місяців у Манджурії з російськими військами. / Пер. з німецької Н.Р. - С. - Петербург, Тип. Сіріус, 1908. – [6], 302 с. - 24 х 17 х 3 см.
Оправа книги відновлена у найкращих традиціях переплетеної майстерності кінця ХІХ – початку ХХ століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу художню обкладинку.
Видання має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.
Автор - великий німецький військовий фахівець барон Еберхард фон Теттау (1857-1922), відряджений до російської армії. Від перекладача: Не можу як офіцер російської армії не скористатися цими рядками, щоб не висловити подяки німецькому автору цієї книги за нього. . дружелюбне ставлення до російської армії і щире співчуття до гірких випробувань, що спіткали її. . .
Зміст книги: Передмова. - У Петербурзі. - Через Сибір на театр бойових дій. - У головній квартирі Намісника та у штабі командувача армії. - Бій у Тюренчена. - При Східному загоні. - У 10 армійському корпусі. - Бій у Лагоуліна. - В Анпіні. - Бій у Анпіна. - Відступ до Лаоляна. - Бій у Ляоляна. - Відступ до Мукден. Остання фраза книги: “. . . ця компанія для Росії втрачена; . . їй треба розпочинати нову війну, якщо вона хоче здолати Японію». |
|
|
|
|
|