Антикварні книги - історія

81 150 років Микільсько-Бахметевського кришталевого заводу князя А. Д. Оболенського: опис історії заводу та короткий нарис про розвиток скляної справи в Росії./Упоряд. С.М. Смирнов; Худий. Єгор Нарбут (Георгій Нарбут). - Санкт-Петербург: Видання постійного Бюро З'їздів Склозаводчиків, 1914.

Формат видання: 29 см х 21 см х 3,5 см; - LII, [6] с., 258, [3] с., [21] арк. мул. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання.

Матеріали з історії Микільсько-Бахметівського заводу; Матеріали з історії скляної справи у Росії. Твір С. Н. Смирнова описує історію Микільсько-Бахметевського кришталевого заводу і дає уявлення про історію скляної справи в Росії в цілому. Завод, заснований 1764 року А. І. Бахметєвим, власником села Микільське, вважався одним із найуспішніших приватних підприємств у країні. Вироби тут виготовлялися як на замовлення імператорського двору, знатних дворян, храмів та соборів, так і для повсякденного використання у побуті простих росіян. Книга описує історію заводу, починаючи з моменту його заснування і до виходу книжки у світ. Також містить цікаві відомості про розвиток скляної справи в Росії, яка стала розвиватися в Росії ще в 11 столітті. Тоді, судячи з археологічних знахідок, були дуже популярні скляні прикраси. Новим витком у практично деградованому мистецтві склодувів на Русі стала епоха Петра I, який сприяв розвитку промисловості й у тому числі розвитку скляних заводів. У книзі також є багато ілюстрацій, що зображають різну продукцію заводу.

150 лет никольско-бахметевского хрустального завода

 

82 Нітті Франческо. Трагедія Європи. Що зробить Америка? / Авториз. переклад із рукопису В. Григор'євої з передмовою автора до російського видання. Берлін: Видавництво Волга, надруковане в друкарні Лютце і Фогт, 1924.

Формат видання: 20 см х 13 см х 2,5 см; 368 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу мальовану обкладинку. Перше видання праці російською мовою.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Франческо Саверіо Нітті (італ. Francesco Saverio Nitti; 1868, Мельфі-1953, Рим) - італійський політик і державний діяч, прем'єр-міністр Італії з 23 червня 1919 по 15 червня 1920 року. Франческо Саверіо Нітті здобув юридичну освіту у Неаполітанському університеті імені Фрідріха II. Після закінчення університету працював журналістом у газетах Gazetta piemontese і Corriere di Napoli. У 1891 Нітті видає книгу «Il socialismo cattolico». У цій праці Франческо Нітті наголосив на певній схожості між соціалізмом і системою цінностей католицизму. У 1892 Нітті був викладачем політичної економії. У 1898 став професором фінансів Неаполітанського університету.

Основні праці Франческо Ніті були перекладені російською мовою, але ніколи не були надруковані в Радянській Росії. Книжка містить цінний довідковий матеріал для славістів, істориків, бібліографів.

франческо нитти, трагедия европы

83 Кеннан Джордж (1845-1924). Сибір!: Передрук. з 2-го берл. вид. / Георг Кеннан; Пров. [і передисл.] д-ра Генр. Руе та д-ра Алекс. Вольфа .- Санкт-Петербург: Ред. журн. "Всесвіт. вестн." , 1906.

Формат видання: 22 см х 15,5 см х 2 см; 398 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, шрифтове тиснення.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Джордж Кеннан (англ. George Kennan; 16 лютого 1845 - 10 травня 1924) - американський журналіст, мандрівник, письменник, автор книг про Сибір і сибірське вигнання.

84 НАЇЗДИ ГАЙДАМАКЪ НА ЗАХІДНУ УКРАЇНУ, ВЪ XVIII СТОЛЕТТІ: 1733–1768. / ТВІР А. СКАЛЬКОВСЬКОГО. Одеса: У міської друкарні, 1845. - 230 с., ІV с., [2] арк. мул.: 22,8×15×1,7 см.

В індивідуальній складовій («мармуровий» папір, тканина, оправний матеріал) обкладинці. Блинтове тиснення на корінці. Тонований обріз.

Видання ілюстроване літографіями. Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Бібліографічна рідкість. Книжка представляє колекційний інтерес.

Праці А. А. Скальковського є цінним джерелом знань з історії Південної України та Запорізької Січі, оскільки в них використано важливі документи, які не збереглися до наших днів. Вагомою працею є книга, присвячена одному з найцікавіших явищ того краю в XVII і XVIII століттях – появі руху Гайдамаків. Ця книга написана на підставі архіву Коша Запорізького XVIII століття, знайденого та збереженого автором. Позиція вченого щодо оцінки гайдамацького руху викликала відповідь Т. Г. Шевченка у вірші «Холодний Яр». 

Скальковський А.А. (1808-1898) – історик, архівіст та статистик Російської імперії польського походження. Автор численних робіт з історії та економіки Південної України XVIII-XIX століть (переважно на основі архівних матеріалів). Також був автором публіцистичних статей, історичних романів.

Бібліографія: Грінченко №145.

ЭВАРНИЦКИЙ Д. И. ВОЛЬНОСТИ ЗАПОРОЖСКИХЪ КАЗАКОВЪ. СПб.: Типо-литография и фот. П. И. Бабкина, 1898.

85 Статистичний сучасник Російської Імперії. Серія III Випуск 14. Розподіл земель за угіддями в Європейській Росії за 1881 рік. - СПб. Видання центрального статистичного комітету Міністерства внутрішніх справ, 1884р.

Статистичний сучасник Російської Імперії. Серія III Випуск 15. Статистика державних фінансів Росії із привіслянськими губерніями у 1862-84 роках. Розроблена редактором Центрального Статистичного Комітету І. Кауфманом-СПб. Видання центрального статистичного комітету Міністерства внутрішніх справ, 1886р.

Статистичний сучасник Російської Імперії. Серія III Випуск 22. Статистика доходів та витрат міст Європейської Росії з привіслянськими губерніями з 1870 по 1884 р. – СПб.: Видання центрального статистичного комітету Міністерства внутрішніх справ, 1887.


Формат видання: 26 см х 17 см х 2 см; XLII с., 432 с.; VIII с., 38 с., 418 с.; [14] с., XLVIII с., 336 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, коленкор, «мармуровий» папір, орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Видання Центрального статистичного комітету Міністерства внутрішніх справ виходило неперіодично в 1866-1890 роках. Усього видано три серії, які складалися з низки випусків. Перша серія (7 випусків) містила інформацію про розселення населення Європейської Росії. У другій та третій серіях наведено дані про рух населення Європейської Росії за 1867-1884 роки.

статистический временник российской империи

86 Ганс Гельмгольт. - Санкт-Петербург: Вид. «Освіта», [1902]-[1910].

Напівшкіряні видавничі палітурки із золотим тисненням. Прекрасне художнє оздоблення книг. З 260 окремими додатками, з них 60 хромолітографій, 55 карт у фарбах, 145 чорних картин, безліч кольорових та ч/б ілюстрацій на окремих аркушах, що розкладаються факсиміле, кольорових карт, малюнків, схем, планів тощо. Розмір: 26 х 18 см.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Том 1. Загальне запровадження. - Доісторичний період. – Америка. - Тихий океан.
Том 2.  Східна Азія та Океанія. - Індійський океан. 
Том 3. Західна Азія та Африка.
Том 4. Середземне море та країни по узбережжям.
Том 5. Південно-Східна та Східна Європа.
Том 6. Середня та Північна Європа.
Том 7. Західна Європа. Перша частина.
Том 8. Західна Європа. Друга частина. - Атлантичний океан.
Том 9 (додатковий). Доповнення. - Загальний покажчик.

Фундаментальна праця відомих істориків присвячена історії всього людства на Землі. Це і палеонтологічні дослідження, історія розвитку різних народів усіх частин світу, наукові досягнення, географія, найяскравіші особистості людства, культура та побут та багато іншого. Видання багато ілюстровано.

Унікальний ілюстрований твір, виданий на рубежі століть під загальною редакцією німецького історика Ганса Гельмольта (1865–1929). Дев'ять томів видання містять опис всесвітньої історії з давнини до другої половини XIX століття. 

Енциклопедична праця відрізняється цілісністю загальної концепції, чудовим підбором кольорових, чорно-білих ілюстрацій, карт. У написанні статей видання взяли участь провідні німецькі вчені-історики, що сприяло різноплановому підходу до світової історії. 

Простежується географічний, етнографічний підходи, використовуються результати палеонтологічних досліджень. У кожному томі розглядається історія різних континентів, вперше велике історичне значення надається океанам. 

«Історія людства» під редакцією Ганса Гельмольта — зразок класичної праці світової історії, актуальність якої не втрачена й досі. 

гельмольт г., история человечества

87 Львів А. Н. В країні Амон-Ра (нариси Єгипту). / З 28 акварелями О. Львової.- СПб: Вид. Бенке, 1911.

Формат видання: 23 х 16 х 2 см. 196 с.: іл. Оправа книги оригінальна: коленкор синього кольору, орнаментально – тиснення шрифту золотом.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Відомий колійний нарис О.М. Львова про подорож Єгиптом, знаменитий зокрема чудовими акварельними замальовками з натури (відтвореними у книзі способом кольорової автотипії).

Вступ
Глава I - Асуан
Глава II - У глиб Нубії
Глава III - Луксор
Глава IV - Релігія Стародавніх Єгиптян
Глава V - Фіванський Некрополь
Глава VI - Карнак
Глава VII - Долина царів
Глава VIII - Місячна ніч у Карнаці
Глава IX - Абідос
Розділ X - Телль-ель-Амарна
Глава XI - Каїр
Глава XII - Піраміди Гізи та Великий Сфінкс
Розділ XIII - Саккара
Розділ XIV - Мемфіс
Додаток
Велич і занепад Фів
Джерела

Львов А. Н. В стране Амон-Ра (очерки Египта). / С 28 акварелями А. Львовой.- СПб: Изд. Бенке, 1911.

   

купить старинные книги по истории

88 Рудченко І. Я. Чумацькі народні пісні. Київ: Тип. М.П. Фріца, 1874.

Формат видання: 21 х 15 см; VII, XIII, 257 с., 3 арк. нот. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX - початку ХХ століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю (Грінченко № 638). Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Іван Білик (Іван Якович Рудченко, 1845—1905) — український фольклорист, етнограф, письменник, перекладач, літературний критик, старший брат та співавтор Панаса Мирного.

Цей етнографічний нарис присвячений образу чумаків у народних піснях. Розглядається виникнення такого явища, як чумаки, його розвиток. Характеризується їх спосіб життя (у селі та під час подорожей). Описується звичай дротів чумаків у дорогу.

Чумаки – народні торговці з різних станів – «лейстрові» козаки, «січовики», міщанство і навіть «панків» – нащадки сотників, військових та бунчужних товаришів. Вони вирушали на волах до Криму за сіллю, рибою, а потім розвозили товари ярмарками. Чумацькі пісні співали торговці в дорозі. З розвитком залізничного сполучення культура чумацтва стала згасати. У збірці наведено 72 пісні, а також етнографічний нарис про чумаків.

реставрация книг, антикварные книги

Рудченко И. Я. Чумацкие народные песни. Киев: Тип. М.П. Фрица, 1874.

89 Курбський О.С. Російський робітник у північноамериканського плантатора: Спогади, нариси та нотатки А. Курбського. - Санкт-Петербург: А. Хоміховський, 1875.

Формат видання: 21,5 см х 15 см х 2 см; [4], 448 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове орнаментально-шрифтове тиснення на корінці книги, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

А.С. Курбський - російський письменник-емігрант, є автором нарисів про своє життя в Америці, робочі будні простих людей, їх повсякденну рутину, клопіт, переживання.

90 Грушевський М. Ілюстрована історія України / Авторизований переклад із другого українського видання. Із 387 малюнками. - СПб.: Видавниче Товариство «Просвіта», 1913.

Формат видання: 26, 5 см х 18 см х3, 4 см; XVI с., 536 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX – початку ХХ століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Ілюстровані видання.

Видання відображає становлення та розвиток народу, економіки, культури та державності України. Велику увагу українсько-російським та українсько-польським зв'язкам, козацтву та козацькій республіці, демократичні засади якої стали основним принципом першої в Європі української конституції 1710 року, створеної гетьманом П. Орликом.

Михайло Сергійович Грушевський (1866-1934) – видатний історик, громадський та політичний діяч. Грушевський був одним із лідерів українського національного руху, головою Української Центральної Ради, професором Львівського університету (1894—1914), членом Чеської АН, академіком ВУАН та АН СРСР, членом НТШ.

Грушевский М. Иллюстрированная история Украины

Грушевский М. Иллюстрированная история Украины / Авторизованный перевод со второго украинского издания. С 387 рисунками. - СПб.: Книгоиздательское Товарищество «Просвещение», 1913.

Грушевский М. Иллюстрированная история Украины / Авторизованный перевод со второго украинского издания. С 387 рисунками. - СПб.: Книгоиздательское Товарищество «Просвещение», 1913. 


G Analytics
сайт створено компанією сделать сайт